W Polsce stale przybywa miłośników jednośladów. Nowy motocykl to jednak spory wydatek, dlatego wiele osób decyduje się na zakup używanego egzemplarza. Czy takie rozwiązanie się opłaca i o czym warto przy tej okazji pamiętać?

Dlaczego warto kupić używany motocykl?

Wymienić można sporo przesłanek, dla których motocykle używane cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony nabywców. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o atrakcyjnej cenie – dużo niższej niż w przypadku nowego pojazdu. Dla większości nabywców to właśnie aspekt finansowy ma kluczowe znaczenie. Poza tym na rynku używanych jednośladów nie brakuje interesujących i atrakcyjnych ofert, dzięki czemu nietrudno znaleźć motocykl odpowiadający indywidualnym potrzebom. Co więcej, sprzedaż motocykli z drugiej ręki prowadzona jest nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez salony takie jak Honda Plaza.

Zakup używanego motocykla – na co zwracać uwagę?

Zakup używanego motocykla jest strzałem w dziesiątkę, o ile spełnionych zostanie kilka istotnych warunków,. Przede wszystkim pojazd musi być w dobrym stanie technicznym i mieć stosunkowo nieduży przebieg. Tylko wtedy można mieć pewność, że posłuży jeszcze przez długi czas. Podczas spotkania ze sprzedawcą trzeba zapoznać się z pełną dokumentacją pojazdu i dokładnie obejrzeć motocykl, a także wybrać się nim na próbną przejażdżkę. Konieczne jest m.in. sprawdzenie poziomu płynów, stanu silnika, lakieru, łożysk itp. Jeżeli ktoś nie czuje się pewnie w temacie i nie dysponuje rozległą wiedzą na temat motocykli, powinien na oględziny zabrać osobę, która się na tym zna.

Zakup używanego motocykla – czy gra jest warta świeczki?

Na zakup używanego motocykla warto zdecydować się w sytuacji, gdy możliwości finansowe nie pozwalają na nabycie nowego egzemplarza. Oczywiście trzeba przemyśleć sobie kilka ważnych kwestii i zachować daleko posuniętą ostrożność. Z podjęciem decyzji zakupowej nie ma co się śpieszyć – emocje nie są w tym przypadku dobrym doradcą. Warto pamiętać też o tym, aby motocykl kupować osobiście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj