Na rynku dostępnych jest wiele typów rękawic motocyklowych. Osoba rozpoczynająca przygodę ze sportami motorowymi może łatwo się wśród nich pogubić. Z tego względu przygotowaliśmy przegląd popularnych i polecanych typów rękawic motocyklowych!

Czym powinny charakteryzować się rękawice motocyklowe?

Gdy wybieramy rękawice motocyklowe, powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Po pierwsze, odpowiednio dobrane rękawice mogą ochronić dłonie przed wieloma zarysowaniami i wszelkimi urazami. Osoby jeżdżące regularnie na motocyklu muszą zdawać sobie sprawę z tego, że podczas upadków wszyscy odruchowo wyciągamy ręce przed siebie. To one pierwsze lądują na podłożu. Z tego względu odpowiednio dobrane rękawice motocyklowe mogą z łatwością uchronić nas przed lekkimi obrażeniami dłoni. Ponadto rękawice pełnią też funkcję grzewczą, która jest szczególnie przydatna w zimie.

Odpowiednie rękawice motocyklowe powinny cechować się dopasowaniem do dłoni. Nie powinny być za duże ani zbyt luźne, gdyż wtedy nie spełniają swojej funkcji ochronnej. Nie powinny być jednak również zbyt obcisłe, zwłaszcza że w rękawicach ochronnych często spędzamy długie godziny w czasie jazdy. Kolejną istotną kwestią związaną z doborem rękawic jest wybranie tej części wyposażenia wykonanej z dobrej jakości materiału. Nie powinniśmy ryzykować upadku przy cienkich, materiałowych rękawiczkach. Aby naprawdę ochronić dłonie, rękawice powinny być solidne, wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów. Należy zwrócić szczególną uwagę również na odpowiednie zapięcie. Musi ono dobrze się trzymać, aby zapobiec ewentualnemu zsunięciu się rękawic w czasie wypadku.

Przegląd polecanych typów rękawic motocyklowych

Wyróżniamy kilka podstawowych typów rękawic motocyklowych, które można śmiało polecić zarówno początkującym, jak i zaawansowanym kierowcom motocykli. Pierwszym z takich rozwiązań są sportowe rękawice motocyklowe, które są wykonywane z zaawansowanych technicznie, często drogich materiałów, takich jak skóra kangura. Do tego rękawice sportowe mają bardzo długi mankiet, który odpowiednio chroni też nadgarstki. Tego typu profesjonalne rękawice chronią przed konsekwencjami upadków przy dużych prędkościach. Korzystają z nich profesjonalni motocykliści.

Następnym zalecanym typem rękawic są rękawice turystyczne motocyklowe, które są bardziej dostępne dla przeciętnego użytkownika. Są przeznaczone do jazdy w niższych, bardziej codziennych prędkościach. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, ale również odpowiedniego komfortu. Chronią również przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i niską temperaturą.

Polecane są również rękawice motocyklowe miejskie, które chronią dłonie przede wszystkim w czasie jazdy na krótkich odcinkach. Z reguły sięgają do nadgarstka i są o wiele cieńsze niż sportowe i turystyczne odpowiedniki. Nie chronią jednak tak dobrze przed skutkami upadku ani chłodem.

Rev’it: odzież motocyklowa

Rev’it – odzież motocyklowa – 4ride.pl, czyli odzież popularnego holenderskiego producenta Rev’it dostępna w sklepie 4ride.pl, jest znana z wysokiej jakości i niezawodności. W ofercie marki można znaleźć między innymi zaawansowane i praktyczne rękawice motocyklowe. Modele rękawic proponowanych przez markę są wykonane ze skóry wysokiej jakości i doskonale chronią dłonie przed konsekwencjami upadków. Materiał, z którego je zrobiono, jest odporny na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne, dzięki temu mogą posłużyć nam przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj