Wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularne ze względu na wiele korzyści oraz wygodę użytkowania pojazdów. Chętnie z tego rozwiązania korzystają firmy, ale także wzrasta liczba klientów indywidualnych. Z pewnością wynajem długoterminowy opłaca się, dzięki usługom, jakie oferuje dana wypożyczalnia. Sprawdź, czy to rozwiązanie będzie odpowiednie dla Ciebie lub Twojej firmy.

Co to jest wynajem długoterminowy samochodów?

Wynajem długoterminowy samochodów to świetny sposób dzierżawy auta na określony czas. Wiele wypożyczalni aut oferuje nam zdecydowanie dobre stawki za wynajem długoterminowy, co zdecydowanie bardziej się opłaca. Wypożyczenie wiąże się z dokonywaniem opłat przez klienta, a cena zależy tak naprawdę od wielu czynników. Wynajem długoterminowy jest odpowiednią opcją dla osób, które nie mają swojego środka transportu albo nie są w stanie kupić wymarzonego samochodu w danym momencie. Z tego rozwiązanie chętnie korzystają firmy, które nie muszą wówczas korzystać z usług leasingowych. Wynajęcie pojazdów w wypożyczalni bardziej się dla nich opłaca. Zapewniają tym samym transport sobie, pracownikom lub kontrahentom na co dzień oraz podczas ważnych spotkań. Wypożyczalnia w swojej cenie oferuje zatem już pełen pakiet ubezpieczeń oraz serwisowanie samochodu – z czym nie spotkamy się, biorąc samochód w leasing na firmę. Z tego rozwiązanie często również korzystają klienci indywidualni, którzy potrzebują być mobilni przed dłuższy okres – praca, wakacje, czy wyjazd.

Wynajem długoterminowy a leasing – czym się różnią?

Podstawową różnicą między wynajmem a leasingiem jest fakt, w jaki sposób chce go klient użytkować. Jeśli potrzebuje samochodu na czas trwania umowy, to powinien zdecydować się na długoterminowy wynajem aut. W przypadku, gdy po upływie okresu umowy, osoba nadal będzie chciała go użytkować i korzystać na własność – leasing będzie idealny. Często w takich przypadkach, wykupuje się, a więc jest możliwość zakupu dzierżawionego auta po odpowiedniej kwocie po zakończeniu trwania umowy leasingowej. W wypożyczalniach samochodowych rzadko spotkamy się z podobną możliwością. Często nie możemy po upływie danego okresu wykupić samochodu – wszystko jednak zależy od firmy oraz bezpośrednio samego pojazdu (jego klasy, marki oraz modelu).

Kolejną różnicą obu tych rozwiązań są usługi dodatkowe, mianowicie wypożyczalnie podczas wynajmu oferują nam pełne pakiety ubezpieczeń, serwisowanie samochodu, przeglądy techniczne oraz sezonową wymianę opon. Podczas leasingu często nie ma takiej opcji i wszystko lub większą część opłacać należy z własnej kieszeni.

Długoterminowy wynajem aut – zalety

Najważniejsze zalety długoterminowego wynajmu samochodów to:

  • pełne ubezpieczenie wraz z assistance,
  • badania techniczne, serwisowanie samochodu w razie awarii,
  • możliwość wynajęcia samochodu z floty wypożyczalni jako auto zastępcze,
  • brak dodatkowych kosztów,
  • mniejsza ilość formalności,
  • duża ilość nowych samochodów we flocie wypożyczalnia – w tym auta luksusowe, sportowe oraz miejskie.

Wśród jedynych wad – o ile można nazwać to wadą, jest fakt ponoszenia opłat za paliwo. Jednak to normalne, ponieważ użytkujemy samochód. Warto podczas umowy dowiedzieć się, czy w trakcie zwrotu pojazdu musimy uzupełnić bak paliwa do pełna – często jest taki zapis w dokumentach. Podczas wynajmu w wypożyczalni musisz liczyć się z pojęciami tj. limit kilometrów i kaucja zwrotna. O ile pierwsze z nich zazwyczaj uzgadniane jest z wypożyczalnią na korzystnych warunkach, tak w przypadku kaucji podlega ona uiszczeniu, a następnie zwrotowi w momencie oddania samochodu.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj