Leasing na pojazdy, maszyny produkcyjne lub elektronikę to do kilku lat popularny segment finansowania inwestycji do każdej firmy. Leasing bardzo skutecznie konkuruje z tradycyjnymi kredytami bankowymi, a na polskim rynku możemy dostrzec również coraz więcej firm wyspecjalizowanych w udzielaniu leasingu. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą.

Nie podejmuj pochopnych decyzji

Zaciągnięcie dużego zobowiązania finansowego to decyzja, która może przyczynić się do błyskawicznego rozwoju Twojej firmy, ale jednocześnie może narazić ją na duże straty. Warto więc podjąć przemyślaną decyzję opartą o racjonalne myślenie i dokładny research. Każda firma wyspecjalizowana w udzielaniu leasingu posiada własny sztab marketingowy, którego celem jest zainteresowanie potencjalnych leasingobiorców ofertą przedsiębiorstwa. Bardzo często zdarza się, że dobrze zareklamowana firma w sieci w praktyce nie jest w stanie zaoferować obiecanych wcześniej warunków kontraktu.

Sprawdź historię firmy, która Cię zainteresowała

Pierwszą rzecz, jaką powinniśmy zrobić w przypadku wybrania odpowiedniej firmy leasingowej, jest prześledzenie historii firm, których oferta zwróciła naszą uwagę. Każde przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w udzielaniu leasingu powinno być stabilne finansowo. W Internecie w bardzo prosty sposób możemy sprawdzić, od kiedy dana firma istnieje, czy jest znana na rynku finansowania oraz jaką opinię o niej mają aktualni lub byli klienci. Ważne jest również, aby sprawdzić, czy firma leasingowa należy do dużej grupy kapitałowej. To one zazwyczaj oferują potencjalnemu leasingobiorcy najkorzystniejsze warunki kontraktu, przejrzyste zasady współpracy oraz pomoc w kwestii organizacji finansowania.

Dokładnie zapoznaj się z ofertą potencjalnego leasingodawcy

Kredyt na pojazdy do firmy oraz leasing pojazdów firmowych to najpopularniejszy segment finansowania inwestycji zarówno wśród początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców. Główną wizytówką każdej firmy oferujących leasing jest jej oferta. Warto zwrócić na nią uwagę, jeśli zauważymy w niej liczne kategorie, na które możemy otrzymać finansowanie. Dobrą oznaką jest również zauważenie nowości w ofercie firmy. Aktualnie wzrostem popularności cieszą się zobowiązania finansowe na ciągniki siodłowe.

Na polskim rynku istnieją także doświadczone firmy, które wyspecjalizowały się nie tylko w udzieleniu leasingu, ale również kredytu. Jedną z takich firm jest Klf24.pl, a z ofertą leasingodawcy można zapoznać się stronie https://klf24.pl/finansowanie/kredyt-i-leasing.

Podejście do świeżo upieczonych przedsiębiorców. Zaleta albo strzał w kolano

O tym, że dana firma wyspecjalizowana w udzielaniu leasingu może być godna uwagi, świadczy także stosunek do świeżo upieczonych przedsiębiorców. Dla takiej grupy właścicieli firm tradycyjny kredyt bankowy przez pierwsze kilka lat działalności jest praktycznie nieosiągalny. Wszystko przez wymaganą zdolność kredytową. Takiej zapory nie posiadają firmy leasingowe. Dodatkowym atutem takich przedsiębiorstw jest możliwość udzielenia finansowania nawet przy zerowym wkładzie własnym. Jeśli firma, której oferta nas zainteresowała, ma taką możliwość – warto przemyśleć zaciągnięcie zobowiązania właśnie u niej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj