Jak usunąć rysy z lakieru? Jak odnowić lakier w samochodzie?

Auto dla właściciela jest traktowane najczęściej jak dziecko. Należy więc o samochód dbać i odpowiednio je pielęgnować. Wraz z użytkowaniem auta przychodzi moment, w którym możemy zauważyć pierwsze rysy i zadrapania. Jest to naturalną koleją rzeczy, która wiąże się z odpryskami czy jazdą po nietypowych nawierzchniach. Naturalnie odnowa lakieru jest jak najbardziej możliwa i jest najlepszym sposobem na rysy na lakierze. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Jak usunąć rysy z lakieru? – Domowe sposoby

W pierwszej kolejności warto spróbować usunąć rysy na samochodzie w samodzielny sposób. Domowe sposoby sprawdzają się przede wszystkim w przypadku drobnych zadrapań. Jednymi przedmiotami, które będą potrzebne by zniwelować rysy są wilgotna szmatka oraz pasta do zębów.

Tak przygotowany domowy sposób będzie skuteczne szczególnie w momencie gdy zadrapanie nie dotarło do bezbarwnej powłoki lakieru. Wielkość uszkodzenia można ustalić samemu. Wystarczy sprawdzić czy jesteśmy w stanie oderwać zarysowany fragment. Jeśli tak to najprawdopodobniej własnoręczna naprawa będzie niemożliwa.

Pasta do zębów znajduje swoje zastosowanie zwłaszcza podczas szlifowania powierzchni lakieru bądź usuwania odprysków z innego lakieru. Jeśli chodzi o samo wykorzystanie to w pierwszej kolejności należy nałożyć na szmatkę pastę do zębów, a następnie kolistymi ruchami szlifować lakier. Należy wykonywać tą czynność do momentu całkowitego usunięcia defektu.

Jak działa pasta do usuwania rys i jaką wybrać?

Należy jednak sobie uświadomić, że nie każdy rodzaj pasty się sprawdzi. Najlepszym i najbardziej optymalnym wyborem jest pasta wybielająca. Można ją porównać do typowej pasty samochodowej. Obie z nich posiadają cząsteczki ścieralne, które pomagają usuwać wszelkie defekty na lakierze.

Pasty do usuwania rys i mleczka polerskie

Jeśli zaś posiadamy kilka dodatkowych złotówek to zamiast pasty do zębów warto zainwestować w specjalną pastę lub mleczko polerskie. Jaka jest różnica między nimi? Przede wszystkim różnią się one konsystencją. Pasta jest zdecydowanie łatwiejsza w użyciu. Można ją bez najmniejszego problemu nałożyć na szmatkę. Samo użycie jest także proste. Przed przystąpieniem do czynności należy dokładnie umyć samochód oraz go ususzyć. Po wykonaniu tych rzeczy można przystąpić do niwelowania rys. Pastę nałożoną na szmatkę trzeba dokładnie rozprowadzić po rysie za pomocą kolistych ruchów.

Po usunięciu wszelkich niedoskonałości warto zastosować wosk, który zabezpieczy lakier. Nie można zapomnieć również o usunięcie pozostałości po polerowaniu.

Podsumowanie – jak usunąć rysy z lakieru?

Reasumując, rysy i zadrapania są naturalną koleją rzeczy. Pojawiają się one na samochodzie w różnym okresie, co jest spowodowane wszelkiego rodzaju odpryskami. By usunąć niedoskonałości w pierwszej kolejności można spróbować wykorzystać wybielającą pastę do zębów, która sprawdzi się w przypadku małych uszkodzeń. Istnieje również możliwość zakupu specjalnej pasty bądź mleczka, które idealnie sprawdzi w naprawie lakieru, gwarantując piękny i spektakularny efekt.

Powiązane:

  • polerowanie lakieru
  • usuwanie rys z lakieru
  • usuwanie rys z szyb
  • usuwanie rys z szyb samochodowych
  • usuwanie rys z lakieru auta
  • pasta do polerowania lakieru
  • polerowanie lakieru warszawa
  • polerowanie lakieru samochodowego
  • usuwanie rys ze szkła
  • polerowanie lakieru cena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj