Po Poznań Plaza, do grona centrów, które oferują miejsca dla użytkowników aplikacji Traficar na terenie swoich parkingów, dołączyły Sadyba Best Mall w Warszawie i Ruda Śląska Plaza, która jest pierwszym centrum handlowym w mieście oferującym usługę wynajmu aut na minuty bezpośrednio przy galerii. W ramach współpracy wszystkie trzy centra handlowe udostępniają specjalne miejsca parkingowe z logo i w charakterystycznym kolorze Traficara. Obok wypożyczalni rowerów miejskich, taksówek, autobusów i tramwajów, carsharing to kolejny rodzaj transportu dostępny w bezpośrednim sąsiedztwie galerii Klépierre, który umożliwi klientom dogodny dojazd.

Korzyści z carsharingu

Traficar uzupełnia ofertę usługową centrów i jednocześnie umożliwia szybkie oraz wygodne zaparkowanie auta lub jego wynajem i powrót z zakupami do domu w komfortowych warunkach. Na parkingach Poznań Plaza, Sadyba Best Mall i Ruda Śląska Plaza wyznaczono po 2 miejsca dedykowane dla samochodów Traficar. To idealne rozwiązanie dla osób, które z samochodu korzystają sporadycznie lub go nie posiadają. Carsharing, czyli współdzielenie samochodu, to możliwość posiadania samochodu bez kupowania. Dzięki temu zmniejsza się liczba samochodów na ulicach, które są używane tylko sporadycznie. Klépierre promuje nowe trendy w mobilności, które wspierają klientów centrów w podjęciu decyzji o korzystaniu ze zrównoważonego transportu. Współpraca z Traficar wpisuje się w tę strategię, ponieważ pozwala zastąpić prywatne auta, których duża liczba stanowi znaczące obciążenie dla środowiska.

Wspieramy przyjazny środowisku i miastu transport, jakim jest usługa Traficar. Wspólnie z komunikacją miejską, taksówkami i stacjami wypożyczania rowerów, carsharing tworzy kompleksowy ekosystem transportowy, dzięki któremu klienci naszych galerii będą mogli wybierać wśród różnych form dojazdu, dostosowanych do ich potrzeb i oczekiwań – powiedziała Anna Kosacz, Marketing Director Klépierre.

W jaki sposób działa usługa Traficar?

Aby skorzystać z usługi Traficar, należy pobrać aplikację mobilną. Po aktywowaniu konta użytkownik za pomocą mapy odnajduje najbliższy samochód i rezerwuje go. Następnie powinien w ciągu 15 minut dotrzeć do auta i zeskanować umieszczony na nim kod QR, który otworzy drzwi samochodu. Na koszt wypożyczenia Traficara składają się 3 elementy. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł. Jednocześnie użytkownik nie ponosi opłaty za postój w miejskiej strefie płatnego parkowania czy tankowanie pojazdu. Usługa działa w otwartym modelu parkowania, co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy objętej usługą. Obecnie Traficar z flotą 1500 aut (1400 Renault Clio i 100 Opli Corsa) jest dostępny w 24 polskich miastach.

Rozwiązania komunikacyjne w centrach Klépierre

Centra Klépierre oferują szereg rozwiązań komunikacyjnych, które są przyjazne środowisku i przede wszystkim wpływają na komfort klientów. Z myślą o coraz większej grupie osób korzystających z roweru, jako środka lokomocji, pod centrami Sadyba Best Mall i Lublin Plaza funkcjonują stacje rowerów miejskich. Takie rozwiązanie, promujące zdrowy tryb życia, jest coraz bardziej popularne na zatłoczonych ulicach dużych miast i stanowi również doskonałą alternatywę dla osób przyjezdnych. We wszystkich centrach na klientów czekają przestronne parkingi z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych (specjalnie oznaczone miejsca parkingowe). Galerie Klépierre zlokalizowane są również w miejscach zapewniających szybki dostęp do komunikacji miejskiej czy postoju taksówek. Warszawska Sadyba Best Mall zapewnia też miejsca parkingowe przeznaczone dla jednośladów – motocykli i skuterów. Terminale parkingowe wyposażone w solidne, estetyczne i spore szafki ze stali nierdzewnej pozwalają na przechowywanie kasku i rzeczy osobistych.

Klépierre

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj