Małe naprawy lakiernicze – jak usunąć ubytki lakieru w domu?

Twój samochód miał małą stłuczkę albo został porysowany i na lakierze zostały nieestetyczne zmiany? Nie warto ich lekceważyć, ponieważ mogą doprowadzić od korodowania karoserii. Na szczęście, wiele małych napraw lakierniczych można wykonać w domu. Jak to zrobić?

Drobne ubytki w powłoce lakierniczej wcale nie muszą oznaczać, że trzeba udać się od razu do lakiernika. Gdy mamy trochę wolnego czasu, możemy spróbować usunąć je samodzielnie. W sprzedaży znajduje się obecnie szeroka gama specjalnych preparatów, za pomocą których można szybko i skutecznie naprawić uszkodzenia.

Co przyda się do usunięcia ubytku w lakierze?

Preparaty oraz akcesoria potrzebne do usunięcia ubytków w lakierze dobieramy w zależności od rodzaju tego ubytku.

Gdy mamy do czynienia z większymi ubytkami, najlepiej wybrać szpachlę. Do głębszych ubytków najlepsza będzie szpachla z dodatkiem włókna szklanego. Potrzebny będzie również papier ścierny albo papier wodny do wyrównania i lekkiego zmatowienia miejsca, które będziemy naprawiali. Nie obejdzie się także bez podkładu. Do użytku w domowych warunkach najlepsze będą podkłady w sprayu.

Do zamaskowania ubytku możemy wykorzystać różne środki, na przykład:

  • lakier w słoiczku z pędzelkiem – przyda się wtedy, gdy chcemy usunąć małe ubytki
  • lakier w sprayu – najlepiej nadaje się do usuwania większych ubytków, daje ładniejszy efekt niż nakładanie pędzlem
  • kredka do karoserii – najlepsza do płytkich rys, ale z czasem może się ścierać

Dokładne informacje o tym, jak wykonać w domu niewielkie naprawy lakiernicze można znaleźć w instrukcjach obsługi powyższych środków, a także na stronach internetowych ich producentów.

Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z ubytkiem w lakierze i zależy nam na tym, aby był usunięty profesjonalnie, najlepszym wyborem będzie profesjonalny serwis lakierniczy Warszawa jest jednym z wielu miast, w którym można skorzystać z tego rodzaju usług. Wówczas samochód znajdziesz się pod profesjonalną opieką, a rysy lub inne skazy zostaną usunięte kompleksowo i fachowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj