Nie znasz się na motoryzacji? Sprawdź, gdzie kupić bezpiecznie auto używane!

Gdy chcesz zakupić samochód z drugiej ręki, masz przed sobą wiele ciekawych ofert. Jednak bez żadnego doświadczenia w dziedzinie motoryzacji możemy natknąć się bardzo łatwo na oszustów, którzy będą chcieli sprzedać nam pojazd bez wspomnienia o jego wadach. Czy istnieje jakieś miejsce, gdzie możemy wykonać zakup bez ryzyka?

Bez wiedzy dotyczącej motoryzacji trudno będzie nam znaleźć takie auto używane, które będzie mogło spełnić nasze wymagania w pełni. Portale ogłoszeniowe on-line, komisy samochodowe, giełdy – to właśnie w tych miejscach najczęściej poszukujemy pojazdów z drugiej ręki. Jednak aby określić, czy pojazd rzeczywiście odpowiada swoim stanem opisowi, musimy wiedzieć, na co patrzeć. Oczywiście, możemy skorzystać z usług rzeczoznawców, ale to też dodatkowy koszt.

W związku z tym pojawia się pytanie, czy możemy zakupić auto używane bez niebezpieczeństwa, że zostaniemy oszukani? Tutaj przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na salony dealerskie – nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że także w nich możemy kupić pojazdy używane.

Dzisiaj coraz więcej salonów dealerskich działa jako komisy lub sprzedaje auta w ich własności. Taki komis Ford czy Honda w salonie dealera to dobre miejsce dla poszukujących pojazdu w bardzo dobrym stanie technicznym bez ryzyka. Na sprzedaż wystawiane są przede wszystkim pojazdy poleasingowe i pozyskiwane w ramach rozliczeń – głównie polskie, ale też sprowadzane z innych krajów.

Gdy chcemy kupić auto używane od dealera, możemy uzyskać wgląd w informacje o jego stanie technicznym. Pojazdy są sprawdzane w ASO marki, a ewentualne usterki są naprawiane. W związku z tym nie musimy obawiać się o to, że trafimy na pojazd z ukrytymi wadami. Także warto wskazać, że na auto możemy otrzymać gwarancję pół roku albo rok – nie otrzymamy jej wtedy, gdy kupimy samochód w innym miejscu.

Zatem jeśli chcesz kupić auto używane bez ryzyka, sprawdź oferty w salonach dealerskich marek. Z propozycjami można zapoznać się nawet teraz na ich stronach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj