Mazda 6. Co wybrać - sedan czy kombi?

Dawniej samochody z nadwoziem kombi kojarzone były z dużymi i nieporęcznymi modelami. Było one wręcz nienaturalnie wydłużone i tym samym bardzo traciły na swojej estetyce.

Decydując się na zakup nowej Mazdy 6 warto poświęcić kilka chwil na rzetelną analizę tego, jaki rodzaj nadwozia wybrać. Wielokrotnie możemy mieć do czynienia z sytuacją, kiedy kombi wygląda znacznie gorzej niż sedan i odwrotnie. Jednak równie ważne jest, aby taki samochód był dostosowany do naszych potrzeb i po prostu sprawdzał się w codziennej praktyce.

Wozisz rodzinę czy powietrze?

Bagażnik kombi na pewno przyda się w momencie częstych podróży, kiedy to trzeba zapakować ze sobą wiele bagaży. Wówczas istnieje uzasadniona obawa co do tego, czy w sedanie wszystko się pomieści. Samochód kombi jest idealny dla miłośników podróży, osób, które wożą ze sobą wiele sprzętu, ale także dla rodzin z dziećmi. Dzięki obszernemu bagażnikowi można spakować ze sobą wózek, a także wiele innych niezbędnych akcesoriów. Dzięki nadwoziu kombi zarówno dłuższe, jak i krótsze wypady za miasto mają szansę być bardziej komfortowe.

Zakup Mazdy 6 w wersji kombi raczej nie jest dedykowany dla singli i osób, których najczęściej obieraną trasą jest samotna podróż do pracy i z powrotem. W takim przypadku można jedynie narzekać na problem ze znalezieniem odpowiednio dużej przestrzeni do zaparkowania samochodu. Ewentualnie można narzekać na większe spalanie. W związku z tym warto wcześniej pomyśleć o tym, jakie cechy samochodu są dla nas ważne i co sprawdzi się w praktyce.

Mazda 6 w wersji kombi

Dawniej samochody z nadwoziem kombi kojarzone były z dużymi i nieporęcznymi modelami. Było one wręcz nienaturalnie wydłużone i tym samym bardzo traciły na swojej estetyce. Wybierano je rzadziej i głównie wtedy, kiedy walory użytkowe były znacznie istotniejsze od wyglądu. Inaczej jest w przypadku samochodów japońskiego koncernu Mazda. Warto zauważyć, że obecne modele samochodów już takie nie są i nadwozie typu kombi może wyglądać naprawdę dobrze.

Oprócz walorów użytkowych samochodu typu kombi, powinien się on podobać także pod kątem wizualnym. Nowoczesne kombi posiada zaokrąglony tył, opadającą linię dachu oraz znacznie lepszą aerodynamikę niż miało to miejsce kiedyś. Przekłada się to bezpośrednio na mniejsze zużycie paliwa. Taki samochód może się więc dobrze prowadzić bez odbierania możliwości spakowania na podróż dodatkowego bagażu. Tym bardziej, że Mazda 6 posiada bardzo wiele zalet i jest pozytywnie oceniana przez pasjonatów motoryzacji, szczególnie w wydaniu z silnikiem benzynowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj