Wakacje coraz bliżej. Masz już plan na urlop z całą rodziną? Zamierzacie pozostać w kraju, ale wyjechać do ustronnego i spokojnego miejsca, w którym oddacie się temu, co lubicie najbardziej –rowerowym wyprawom? W Polsce takich miejsc nie brakuje. Mazury, Pomorze, Beskidy i wiele innych lokalizacji. Na miejscu można wypożyczyć rowery lub zabrać je ze sobą. Jeśli posiadacie dobrej klasy rowery, które są dopasowane do Waszych możliwości, warto rozważyć wyprawę razem z nimi. W bezpiecznym transportowaniu pomoże samochodowy bagażnik na rowery. Do wyboru czekają dwie podstawowe konstrukcje.

Bagażnik rowerowy na dach

Bagażniki dachowe są jednym z najpopularniejszych wyborów. Tanie, stosunkowo proste w montażu i pasujące do niemal każdego samochodu. Pozwalają zamocować do nich od 2 do nawet 4 rowerów obok siebie. Wszystko zależy od szerokości samochodu i rozmiaru bagażnika. Wybierając taki bagażnik należy zwrócić uwagę na sposób jego montażu – czy wymagane są relingi, czy dostępny jest alternatywny sposób mocowania. Zaletą takich bagażników jest bardzo duża dostępność. Czy mają wady? Owszem, jazda z takim bagażnikiem i zamocowanymi do niego rowerami, wiąże się z dużymi oporami powietrza. Może to być szczególnie uciążliwe podczas wielogodzinnej jazdy autostradami. Może jej towarzyszyć duży hałas. Dodatkowo, należy pamiętać o ograniczeniu prędkości jazdy do bezpiecznej, jak również pamiętaniu o zwiększonej wysokości pojazdu podczas przejeżdżania pod mostami lub bramkami.

Bagażnik rowerowy na hak holowniczy

Samochody wyposażone w hak holowniczy mogą na nim mieć zamocowany bagażnik rowerowy. Jest to rozwiązanie o wielu zaletach. Przede wszystkim taki sposób mocowania bagażnika nie generuje dodatkowych oporów powietrza. Ponadto załadunek rowerów jest znacznie łatwiejszy – nie ma bowiem konieczności ich wykładania na dach. O czym należy pamiętać przy wyborze takiego bagażnika? Aby zapewnić widoczność tylnej tablicy rejestracyjnej. Jeżeli jest to konieczne, należy ją przełożyć na bagażnik. Powinien on również mieć osobne oświetlenie, co na szczęście jest standardem w większości oferowanych na rynku modeli.

O czym pamiętać kupując bagażnik rowerowy

Cena samochodowych bagażników rowerowych zaczyna się od kilkuset złotych i może sięgać nawet kilku tysięcy. Można je kupić w sklepach stacjonarnych lub online, płacąc za nie gotówką lub biorąc je na szybki kredyt gotówkowy. Wybierając bagażnik, dobrze jest się upewnić, czy posiada niezbędne certyfikaty, atesty i homologacje dopuszczające go do bezpiecznego użytkowania. Potwierdzeniem dającym pewność, że produkt spełnia wszystkie standardy może być atest TUV – niemieckiego instytutu certyfikacyjnego. Czy warto kupić samochodowy bagażnik rowerowy? Jeśli planują Państwo częste podróżowanie z rowerami, to jak najbardziej opłaca się taki bagażnik zakupić. Dostępny przez internet szybki kredyt gotówkowy pozwala ten zakup w prosty sposób sfinansować, bez sięgania po swoje oszczędności. Spłata kredytu może być rozłożona na raty w dogodnej wysokości, nie obciążające domowego budżetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj