Czy to możliwe, aby pomoc drogowa zastąpiła stacjonarny warsztat samochodowy? Czy pomoc drogowa to dziś nie to samo co holowanie aut? Czego możemy oczekiwać od pomocy drogowej i kiedy ją wezwać? Sprawdź!

Pomoc drogowa to prawie warsztat samochodowy

Jeszcze kilka lat temu pomoc drogowa wykonywała jedynie holowanie samochodów. Wraz z upływem czasu zakres usług pomocy drogowej się zwiększał. Firmy zaczęły wyposażać lawety w kable rozruchowe do awaryjnego odpalania aut i świadczyły pomoc przy wymianie koła lub żarówki w aucie. Obecnie pomoc drogowa to tak naprawdę mobilny warsztat, który jest w stanie wykonać większość napraw mechanicznych i elektrycznych w dowolnym miejscu.

Firmy świadczące usługi z zakresu pomocy drogowej dysponują dziś nie tylko lawetami, ale również specjalistycznymi pojazdami, które wyposażone są w sprzęt warsztatowych do napraw w każdych warunkach. Dzięki temu Kierowca, którego auto uległo awarii na drodze lub pod domem nie musi holować samochodu do warsztatu i oczekiwać na jego naprawę. Teraz pomoc drogowa może przyjechać we wskazany adres i wykonać od ręki diagnostykę i naprawę awarii.

Czy Pomoc Drogowa naprawi każdą awarię?

Kamil Sieradzki, właściciel firmy Besthol – pomocy drogowej i mobilnego serwisu z Warszawy zapytany o zakres napraw, jakie może wykonać nowoczesna pomoc drogowa powiedział: „Większość napraw można wykonać na drodze lub pod domem Klienta. Podczas wykonywanych przez nas zleceń zauważyliśmy, że w znacznej części aut, które obsługujemy uszkodzeniu ulegają paski, alternatory, rozruszniki, akumulatory, niefabryczne autoalarmy, czujniki, ale także blokują się hamulce. Wszystko to bez problemu naprawiamy jako pomoc drogowa z dojazdem do Klienta. Oczywiście są również takie naprawy, których nie wykonamy na drodze. Przykładem może być wymiana silnika lub skrzyni biegów. Nie zmienia to jednak faktu, że w co najmniej 90% awarii bez problemu radzimy sobie bez konieczności holowania auta na stacjonarny warsztat. Celem mobilnego serwisu jest pomoc kierowcom, którzy z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć samodzielnie na stacjonarny warsztat. Dzieje się tak M.in. wtedy, gdy auto nie chce odpalić, albo wtedy gdy Klient ma pod opieką dzieci i nie może wyjść z domu lub gdy warsztat nie jest w stanie naprawić auta od ręki, a powrót do domu z warsztatu bez auta jest utrudniony. W takich i innych przypadkach naprawa mobilna jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym pod względem kosztowym i pozwala oszczędzić Klientowi czas.”

Jak wezwać Pomoc drogową, która świadczy usługi mobilnych napraw? Co w sytuacji, gdy po diagnostyce okaże się, że należy wymienić jakąś część w aucie?

Taką pomoc drogową, która wykona naprawę auta na drodze bardzo łatwo jest znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasła takie jak: „mobilny warsztat” lub „mobilny serwis samochodowy”. Po znalezieniu odpowiedniej firmy, wystarczy skontaktować się z nią telefonicznie i podczas rozmowy odpowiedzieć na kilka standardowych pytań. Specjalista podczas rozmowy zapyta na pewno o: model i markę auta, a także o widoczne objawy awarii i okoliczności jej wystąpienia. Już na podstawie takich wstępnych informacji profesjonalna pomoc drogowa będzie w stanie dobrać odpowiedni sprzęt do konkretnej naprawy i wysłać na wskazany adres mechanika lub elektryka, który wyposażony będzie także w części zamienne do ewentualnej wymiany. Bardzo często awarie w konkretnych modelach aut powielają się, dlatego wprawna pomoc drogowa może z góry założyć najbardziej prawdopodobny scenariusz naprawy.

1 KOMENTARZ

  1. trochę to chyba zależy od tego, czy auto jest firmowe, czy prywatne. Zupełnie inaczej postąpi kierowca, dla którego samochód jest narzędziem pracy, a inaczej właściciel auta, który wie, czy i ile może sobie pozwolić na koszty naprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj