Majówka zbliża się wielkimi krokami, zatem jeżeli masz plany i chcesz się wybrać na wycieczkę poza miasto, czy też w dalsze rejony, to koniecznie musisz pamiętać o przygotowaniu samochodu, wszak bezpieczeństwo jazdy i komfort są najważniejsze. W dzisiejszym poradniku pokażemy Ci jak w pięciu krokach przygotować samochód do majówki. Dowiesz się także, dlaczego kosmetyki samochodowe Tenzi są absolutnym must have.

Po pierwsze opony

Bądźmy szczerzy w Polsce pogoda zmienną jest. Czasami w kwietniu pojawia się śnieg, zatem nie wszyscy kierowcy pewnie wymienili już opony na letnie. Warto wiedzieć, że opony należy zmienić już kiedy średnia temperatura w ciągu doby przekracza 7 stopni Celsjusza. Ponadto jeżdżąc na zimowym ogumieniu spalamy więcej paliwa, ale również zużywamy opony. Jeżeli aspekt ekonomiczny Cię nie przekonuje, to powinieneś też wiedzieć, że jeżdżąc na oponach zimowych wiosną droga hamowania znacząco się wydłuża, a to wpływa przecież na bezpieczeństwo jazdy.

Po drugie ubezpieczenie ma znaczenie

O tym, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe wie chyba każdy kierowca, choć niestety wciąż wielu zapomina bądź nie chce zdecydować się na wykupienie takiej polisy. Oczywiście wybierając się w jakąkolwiek podróż warto dodatkowo wykupić ubezpieczenie AC, gdyż jak wiadomo wypadki zdarzają się wszędzie i niestety bywa, że ich sprawcy uciekają z miejsca wypadku. Owszem sprawę można zgłosić policji, jednak wciąż wykrywalność takich spraw nie jest na wysokim poziomie. Dlatego jak mówi przysłowie: „przezorny zawsze ubezpieczony”, dlatego warto zdecydować się na wykupienie AC i nie martwić się, że inny kierowca zepsuje nam majowy weekend.

Po trzecie sprawdź stan techniczny pojazdu

Po trzecie sprawdź stan techniczny pojazduOczywiście przed wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Szczególnie układ hamulcowy. Jak wiadomo zimą rozsypywana jest sól, co niestety sprzyja korozji tarcz i klocków i sprawia, że szybciej się one zużywają. Dlatego warto wybrać się do mechanika w celu dokonania przeglądu technicznego pojazdu, gdyż sprawny układ hamulcowy jest najważniejszy i rzeczywiście może uratować życie. Ponadto należy także sprawdzić, czy oświetlenie jest sprawne. Nietrudno się domyślić, że uszkodzone światła zmniejszają widoczność na drodze, co niestety wiąże się także z ryzykiem spowodowania wypadku. Brak sprawnych świateł jest też karany i kierowca może otrzymać za jazdę z niesprawnym oświetleniem mandat. Dlatego zawsze warto sprawdzić, czy wszystkie żarówki są sprawne.

Po czwarte gruntowne mycie, czyszczenie i zabezpieczenie

Przed majówką oczywiście należy także gruntownie wyczyścić samochód. Warto do tego celu użyć kosmetyków samochodowych. Sklep internetowy oferuje szeroki wybór produktów, które sprawdzą się zarówno przy czyszczeniu karoserii, jak i silnika. Ponadto dostępne są produkty, które można wykorzystać przy konserwacji wnętrza pojazdu, a także dokonać konserwacji i odnowy kół. Warto także wybrać produkty do czyszczenia elementów aluminiowych i stalowych. Chemia w niech zawarta doskonale zmyje nawet silnie zanieczyszczone elementy. Wyjeżdżając na weekend majowy np. pod namiot i zostawiając samochód pod gołym niebem należy także zadbać o dodatkowe zabezpieczenie lakieru, zwłaszcza jeśli pojawiły się już pierwsze oznaki korozji. W takiej sytuacji najpierw należy pozbyć się rdzy, użyć szpachli, a także nałożyć odpowiedni lakier dopasowany do koloru samochodu. Do małych uszkodzeń można zastosować pisaki, lakiery z pędzelkiem, które oferują producenci lakierów samochodowych. Jeśli już zadaliśmy sobie tyle trudu, warto zabrać ze sobą plandekę i zasłonić samochód w przypadku deszczu lub gradu.

Po piąte – wyczyść klimatyzację

Bardzo ważne jest także okresowe czyszczenie klimatyzacji, gdyż niestety osadzają się w niej chorobotwórcze bakterie, które bardzo negatywnie wpływają na zdrowie. Dlatego przed napełnieniem należy wybrać się na odgrzybianie, co pozwala zniwelować ryzyko zakażeń grzybicznych. Czyszczenie klimatyzacji nie jest długim procesem, nie jest także drogie, dlatego koniecznie należy się na nie zdecydować.

Warto skorzystać z naszego poradnika, co pozwoli uniknąć wielu nieprzewidzianych sytuacji na drogach. Dzięki temu majówka będzie udana i będziecie się na niej świetnie bawić. Pamiętajcie przy tym o bezpieczeństwie, wszak ono jest najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj