Warsztat niezależny czy ASO – gdzie serwisować motocykl?

Usterki, wymiana części zamiennych, konserwacja – te czynności czekają każdego właściciela motocykla. Czy warto wtedy udać się do niezależnego warsztatu czy skorzystać z autoryzowanej stacji obsługi, czyli ASO danej marki?

Podobnie jak właściciel samochodów, także wielu posiadaczy motocykli stawia sobie pytanie – gdzie serwisować swój sprzęt, aby mieć pewność, że znajdzie się on w dobrych rękach? Aktualnie do wyboru są dwie możliwości, a mianowicie warsztaty niezależne oraz ASO. Na co warto się zdecydować?

ASO marki

Generalnie, najlepszym wyborem pod względem zakresu i jakości obsługi będzie ASO marki, chociaż musimy pamiętać o tym, że oferta ta ma również swoje minusy. Autoryzowane stacje obsługi dysponują profesjonalnym zapleczem i zatrudniają przeszkolonych pracowników posiadających dużą wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu diagnostyki i napraw motocykli konkretnej marki.

Do ASO warto także udawać się wtedy, gdy motocykl nadal jest na gwarancji. Chociaż nie jest to niezbędne, to jednak możemy wtedy uniknąć problemów związanych z podważeniem ochrony gwarancyjnej.

Głównym minusem ASO są wysokie ceny. Jeśli jednak potrzebna jest profesjonalną naprawa motocykli Warszawa jest jednym z wielu miast, gdzie warto skorzystać z takiej pomocy.

Niezależny warsztat

Druga opcja to warsztaty niezależne, niezwiązane z żadną marką. W tym przypadku możemy liczyć na pomoc w niemalże każdym przypadku, chociaż niektóre warsztaty skupiają się na określonych markach motocykli.

Najważniejszą zaletą niezależnych warsztatów są oferowane przez nie przystępne ceny – nierzadko możemy zapłacić nawet o połowę mniej za konkretne usługi niż w ASO.

Z drugiej strony warto jednak pamiętać o tym, że warsztaty te nie zawsze są tak dobrze wyposażone, a ich pracownicy mogą nie znać się tak dobrze na konkretnych markach i modelach motocykli jak pracownicy autoryzowanych stacji obsługi marki.

Z pomocy niezależnych warsztatów motocykli najczęściej korzystają właściciele starszego sprzętu, który nie jest już objęty ochroną gwarancyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj