Jak rozpoznać legalne taxi w Warszawie?

Często słyszymy o wysokich opłatach za korzystanie z usług taksówkarskich w Warszawie. To wynik wybierania pojazdów podszywających się pod taxi w stolicy. W jaki sposób można rozpoznać legalną taksówkę i nie narazić się na wysoką opłatę?

Chociaż Warszawa posiada własne metro, a także dobrze rozwiniętą sieć tramwajową i autobusową, to jednak wiele osób decyduje się tam na korzystanie z usług taksówkarskich. Dojazdy taxi w Warszawie pozwalają na szybkie i wygodne dotarcie prosto do wyznaczonego miejsca – o każdej porze dnia i nocy, także w weekendy oraz w święta.

Uwaga na drogie przewozy!

Aby rachunek za skorzystanie z taksówki nie był zbyt wysoki, najważniejsze jest wybranie legalnej taksówki. Niestety, warszawiacy i odwiedzający miasto są wówczas narażeni na niebezpieczeństwo, a dokładnie na usługi przewozowe, które nie są usługami taxi, dlatego też ich kierowców nie obowiązują ustalone w uchwale miasta limity cen.

Na pojazdy podszywające się pod taksówki można przede wszystkim narazić się na postojach – przy dworcach, lotniskach, w pobliżu centrum miasta i innych uczęszczanych punktów. Samochody te nie posiadają pełnych oznaczeń charakterystycznych dla warszawskich taksówek – na ogół mają tylko żółto-czarny pasek na drzwiach, który nawiązuje do wyglądu taxi.

Jak powinna wyglądać legalna taxi w Warszawie?

  • pojazd powinien posiadać na dachu kogut z napisem „taxi”
  • na bocznych drzwiach powinny znaleźć się godło Warszawy – Syrenka oraz żółto-czerwony pasek z numerem taksówki
  • na tylnej szybie od strony pasażera musi być umieszczona naklejka z cennikiem
  • taksówka powinna posiadać też identyfikator taksówkarza z jego imieniem, nazwiskiem, zdjęciem oraz z oznaczeniem numeru licencji
  • w środku musi znajdować się kasa fiskalna

Warto także wskazać, że bezpieczniejsze jest zamówienie taxi w Warszawie przez telefon albo z wykorzystaniem aplikacji mobilnych, które stosuje coraz więcej korporacji taksówkarskich – wtedy możemy mieć pewność, że usługa będzie zrealizowana przez legalną taksówkę i nie zapłacimy za przejazd wygórowanej ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj