Wakacje to czas beztroskiego odpoczynku od trudów dnia codziennego. Jednak, aby tak się stało, trzeba się do takiego wyjazdu odpowiednio przygotować. Pakowanie, przygotowanie dokumentów czy przegląd auta to tylko niektóre czynności, jakie należy wykonać przed podróżą. Czy warto wypożyczyć auto na wakacyjny wyjazd? Przeczytaj!

Wynajem samochodu na wakacje – poznaj zalety tego rozwiązania

Wakacyjny wyjazd zwykle wiąże się z koniecznością pokonania samochodem setek, a nawet tysięcy kilometrów. Jeśli wybierasz się w długą trasę, musisz bardzo dokładnie sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Sama wymiana płynów może nie być wystarczająca. Przed długą podróżą zaleca się sprawdzić stan ogumienia, akumulatora, układu hamulcowego i klimatyzacji. Warto mieć na uwadze również, że starsze samochody nawet po bardzo dokładnym sprawdzeniu mogą ulec awarii na trasie.

W wypożyczalni samochodów możesz wynająć auto nowe lub kilkuletnie. Takie modele znajdują się w doskonałym stanie technicznym. Firma dostarczy Ci pojazd pod dom w umówionym terminie. Nie musisz niczego sprawdzać ani naprawiać. Otrzymasz kompleksowo wyposażony i umyty samochód, którym możesz od razu ruszyć w drogę. Jest to spora oszczędność czasu i nerwów. Po zarezerwowaniu auta będziesz mógł w pełni skupić się na pakowaniu walizek i planowaniu wakacyjnych rozrywek.

Kiedy warto wynająć auto na wakacje?

Wakacje to doskonała okazja, żeby pozwiedzać Polskę lub inne, ciekawe kraje. W taką podróż warto wybrać się samochodem z wypożyczalni. Firmy wynajmujące auta dysponują szeroką gamą modeli. Wśród nich znajdziesz rodzinne samochody z dużym bagażnikiem, drugim rzędem siedzeń i GPS-em, dzięki któremu nigdy się nie zgubisz. Do takiego samochodu bez problemu spakujesz walizki, sprzęt do nurkowania, wózek i rowery. Dużym udogodnieniem dla rodzin są auta wyposażone w klimatyzację, która znacząco zwiększa komfort podróżowania.

Wynajem samochodów z wypożyczalni aut to także świetna alternatywa dla rodzin, które szukają wygodnego środka transportu, aby dojechać na lotnisko. Samochód zostanie podstawiony pod Twój dom, a następnie firma odbierze go z parkingu na lotnisku. Jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie niż podróż autobusem i tańsze niż podróż taksówką. Do wynajętego auta bez problemu spakujesz rzeczy wszystkich członków rodziny, a podróż na lotnisko upłynie Wam w wyjątkowo przyjemnej atmosferze.

Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby wynająć auto z wypożyczalni?

Wypożyczenie auta jest proste i nie wymaga dopełnienia wielu formalności. Każda firma określa, na jakich zasadach może wypożyczyć auto na okres wakacyjny oraz, ile klient będzie musiał zapłacić za dodatkowe usługi. Najczęściej do wypożyczenia auta jest potrzebny tylko dowód rejestracyjny i prawo jazdy. Niekiedy konieczne jest również wpłacenie kaucji lub podanie danych karty kredytowej. Natomiast dodatkowe usługi obejmują:

  • opłatę za przekroczenie limitu kilometrów,
  • wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w związku z wyjazdem zagranicznym,
  • opłatę za dodatkowe wyposażenie auta, np. fotelik, łańcuchy śnieżne czy nawigację GPS,
  • opłatę związaną z użytkowaniem auta przez drugiego kierowcę,
  • opłatę związaną ze zwróceniem samochodu w inne miejsce niż to było ustalone z wypożyczalnią.

Gdzie wynająć samochód?

Jeśli szukasz dobrej wypożyczalni samochodów o nieposzlakowanej opinii, sprawdź ofertę firmy ABCO. Ta wypożyczalnia samochodów posiada oddziały w Krakowie, Katowicach i Warszawie, dzięki czemu jest w stanie sprawnie obsłużyć klientów z całego kraju.

W ABCO możesz wygodnie wynająć samochód na wakacje w dowolnie wybranym przez siebie terminie. Rezerwacji dokonuje się telefonicznie, przez stronę internetową lub mailowo. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dobrze wyposażonego samochodu na wakacyjny wyjazd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj