Diagnostyka pojazdowa zmieniła się nie do poznania w ostatnich dekadach. Dysponujemy dziś wieloma możliwościami, które proces diagnozowania usterek w samochodzie skróciły do absolutnego minimum. W wielu przypadkach nie potrzebujemy nawet zestawu kluczy, ani innych narzędzi. Rozwój technologii pozwala na dotarcie do źródła problemu również niemal bez dotykania samochodu. Wszystko dzięki oprogramowaniu diagnostycznemu.

SD PROG – oprogramowanie, które może więcej

SD PROG to obecnie najpowszechniej wykorzystywane oprogramowanie do samochodów, które zwykle widujemy na naszych ulicach. Jest ono bowiem kompatybilne z niemal wszystkimi modelami od roczników 1996 lub 2000 zależnie od kraju produkcji, a także rodzaju zamontowanego w nich silnika. Programy takie mogą być rzecz jasna wykorzystywane także w zaciszu domowym przez pasjonatów motoryzacji, ale najczęściej znajdują się w warsztatach samochodowych. SD PROG posiada bardzo przejrzysty interfejs, który może być używany zarówno na komputerze, smartfonie czy też tablecie. Zależnie od rodzaju posiadanego łącza w warsztacie, będziemy mogli połączyć się za pomocą Wi-fi, bluetooth lub tradycyjnie przy pomocy okablowania. Diagnostyka usterek samochodowych z użyciem programu jest niezmiernie prosta. Wystarczy kilka chwil, by dowiedzieć się co wydarzyło się w komputerze samochodowym, a także uzyskać instrukcję usunięcia danego typu usterki prosto od producenta.

Mierniki grubości lakieru – nieoceniona pomoc

W przypadku prowadzenia warsztatu lakierniczego, w którym wykonujemy rozmaite poprawki blacharskie i lakiernicze również istotne jest poprawne zdiagnozowanie pojazdu pod kątem grubości lakieru. Dzięki temu znajdziemy miejsca wcześniej wykonywanych prac, co może pomóc w naprawie. Z pomocą miernika będziemy w stanie także ocenić jakość wykonanych prac lakierniczych, a więc urządzenie takie ma również spore zastosowanie w przypadku osób prywatnych, które decydują się na zakup samochodu i chcą upewnić się, czy nie był on nadmiernie uszkodzony przez poprzedniego właściciela oraz czy szkody na lakierze były poprawnie naprawione.

Sprawdzone mierniki grubości lakieru znajdziesz w sklepie: https://e-volt.pl/3-mierniki-grubosci-lakieru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj