sprzedaż samochodu

Decydując się na sprzedaż naszego używanego pojazdu mamy do wyboru dwie możliwości. Jedną z nich jest samodzielne zajęcie się tym tematem, drugą, szybka, choć pozornie stratna finansowo, sprzedaż auta bezpośrednio do skupu aut.

Przygotowanie auto do sprzedaży

Przygotowując auto samodzielnie musimy liczyć się ze sporym nakładem pracy i cennego czasu. Będą się z tym wiązały również pewne wydatki. Nie od dziś wiadomo, że kupuje się często oczami. Do naszych pierwszych zadań będzie więc należało dokładne wysprzątanie wnętrza pojazdu oraz zadbanie o nienaganny wygląd nadwozia.

Czyszcząc wnętrze auta warto rozważyć pranie tapicerki. O ile samo sprzątanie wnętrza auta można wykonać samodzielnie, o tyle już pranie tapicerki lepiej zlecić specjalistom. Niewprawne wykonanie tego zabiegu może spowodować skutki odwrotne od zamierzonych. W przypadku samodzielnego czyszczenia wnętrza nakład to nasza praca i ewentualne środki pielęgnacyjne, które przywrócą wnętrzu dawny blask.

Jeśli chodzi o lakier, przeważnie wystarczy dobra myjnia. Jeśli chcemy znacznie poprawić wygląd auta, można zdecydować się na polerowanie lakieru. Niestety to kolejny wydatek czy to na odpowiednie środki i naszą pracę, czy też na usługę specjalistów.

sprzedaż auta do skupu aut

Przygotowując auto do sprzedaży warto również zadbać o jego stan techniczny. Należy uzupełnić płyny, wymienić uszkodzone żarówki i w miarę możliwości wyeliminować inne usterki mogące mieć wpływ na ocenę potencjalnego kupca. Musimy się liczyć z tym, że kupujący przyjedzie do nas z własnym mechanikiem, którego zadaniem będzie wyszukiwanie „na siłę” nawet nieistniejących usterek po to tylko, by zyskać lepszą cenę. Warto zatem przygotować własny przegląd auta sporządzony w stacji diagnostycznej wraz z drobiazgowym opisem stanu auta i części, które należy wymienić. To oczywiście kolejny koszt.

Sprzedaż samochodu

I wreszcie sam proces sprzedaży. Po pierwsze trzeba się przygotować, że może to potrwać. Po drugie, potencjalni kupcy to ludzie, którym zależy na jak największym zbiciu ceny. W związku z tym trzeba być przygotowanym na długie i męczące negocjacje, masę telefonów, no i oczywiście oględziny kolejnych potencjalnych kupujących.

Skup samochodów

skup samochodówAlternatywą jest sprzedaż naszego pojazdu bezpośrednio do firmy zajmującej się odkupem używanych samochodów, takiej jak Pol-Cars Skup Aut Za Gotówkę. Decydując się na takie rozwiązanie nie musimy auta w żaden sposób przygotowywać do sprzedaży. Techniki polegające na poprawie wyglądu auta mogą mieć znaczenie dla kupca amatora. Specjalista wyceni realną wartość pojazdu bez względu na to czy popielniczki są opróżnione, czy nie. Kolejną zaletą jest fakt, że wycena może być wykonana w dowolnie wybranym przez nas miejscu i czasie. Czyli na przykład pod naszym domem lub w innym miejscu, gdzie akurat znajduje się pojazd.

Nie musimy również ponosić kosztów związanych z poprawą stanu technicznego pojazdu. Praktycznie każdy skup posiada lawetę, która od razu może zabrać nawet niesprawne technicznie auto. Wstępna wycena jest wykonywana bezpłatnie i nie musimy jej akceptować. Odmowa przystąpienia do umowy nie wiąże się z kosztami. W przypadku, gdy cena nam odpowiada można od razu zakończyć transakcję i wrócić do domu z pieniędzmi, formalnościami zajmą się ludzie ze skupu.

Uzyskana w ten sposób cena będzie z pewnością odrobinę niższa od rynkowej, ale czy o tyle, by samodzielnie podejmować się trudów związanych z samodzielną sprzedażą auta? Raczej nie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj