Kosmetyki samochodowe zwane również autokosmetykami to specjalistyczne preparaty stworzone z myślą o pielęgnacji oraz konserwacji auta. Warto wybierać je zamiast korzystać z domowych sposobów. W przeciwnym wypadku karoseria pojazdu może nawet ulec zniszczeniu. Po jakie kosmetyki do samochodu należy sięgać?

Rodzaje kosmetyków samochodowych

Wybór autokosmetyków na rynku jest naprawdę ogromny. Dostępne są zarówno preparaty do pielęgnacji, jak i konserwacji auta. Są też produkty typu 2 w 1, które mają obie właściwości. Generalnie kosmetyki samochodowe podzielić można na środki przeznaczone do pielęgnacji karoserii, szyb, felg, opon, desek rozdzielczych oraz części mechanicznych.

Czym kierować się przy wyborze autokosmetyków?

Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku przede wszystkim przeznaczenie kosmetyku. Warto tutaj stawiać na preparaty najwyższej jakości, aby nie uszkodzić swojego samochodu. Wówczas można mieć też pewność co do wydajności i skuteczności zakupionych produktów.

Kosmetyki samochodowe w zależności od powierzchni, do której są przeznaczone, mają w swoim składzie inne substancje aktywne. Zastosowanie zbyt silnych detergentów na delikatnym materiale może się skończyć bardzo źle. Z kolei preparaty słabe nie poradzą sobie z zabrudzeniami bardziej intensywnymi.

Jakie kosmetyki samochodowe warto mieć w swoim garażu?

Pierwszym etapem mycia auta jest zawsze spłukanie karoserii wodą i wyczyszczenie go specjalnym szamponem. To chyba podstawowy autokosmetyk. Niektóre produkty dostępne na rynku zawierają dodatkowo wosk. Czasem jednak lepszym rozwiązaniem jest zakup osobnego preparatu do woskowania. Wosk syntetyczny zmniejsza ryzyko pojawiania się na lakierze smug i zacieków. Potem karoserię trzeba oczywiście wypolerować. Warto też mieć pod ręką specjalistyczne produkty przeznaczone do mycia szyb.

Kosmetyki samochodowe Automotive Care to także różnego rodzaju płyny do czyszczenia kokpitu i tapicerki. Mogą mieć one formę pianek, mleczek oraz sprayów. Wybór to w dużej mierze kwestia osobistych preferencji w tym zakresie. Czasem warto też sięgnąć po środki, które usuwają najtrudniejsze zabrudzenia np. ze smoły. Warto mieć też do dyspozycji odświeżacze powietrza, które uprzyjemniają jazdę kierowcy i jego pasażerom.

Tym samym okazuje się, że gama kosmetyków samochodowych dostępnych na rynku jest naprawdę ogromna. Sporo z nich dobrze jest mieć w swoim garażu. Najlepiej inwestować w produkty najwyższej jakości pochodzące od renomowanych firm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj