Wielu osobom salony samochodowe kojarzą się tylko z autami nowymi, choć od dawna sprzedawane są w nich także pojazdy używane. Ich cena jest oczywiście niższa, co przyciąga wielu potencjalnych nabywców. Czy to dobre rozwiązanie dla kierowcy?

Samochody tylko po przeglądzie

Przy zakupie używanego samochodu największą troską jest jego stan techniczny. Nie wszystkie wady da się wykryć podczas zwykłych oględzin, zresztą nie każdy zna się dobrze na motoryzacji, przez co wiele ważnych rzeczy może kupującemu umknąć. U autoryzowanego dealera ryzyko jest znacznie mniejsze, bo producentom samochodów zależy na utrzymaniu dobrej opinii, nie będą więc oni w swoich placówkach udostępniać pojazdów wadliwych. Renomowane marki, jak salon Forda, sprzedają wyłącznie pojazdy po gruntownym przeglądzie technicznym, udostępniają pełną historię serwisową i dają możliwość przeprowadzenia jazdy próbnej. Klienci salonu Autoplaza podkreślają też, że do zakupu samochodu w takim miejscu zachęca ich gwarancja – jest ona udzielana na okres od 3 do 12 miesięcy i jeśli w tym czasie dojdzie do usterki, to w określonych przypadkach można liczyć na darmową naprawę.

Szeroka, zróżnicowana oferta

Kiedy planuje się zakup używanego samochodu, zwykle ma się upatrzonych co najmniej kilka ofert. Jeśli sprzedającymi są osoby prywatne, oznacza to, że na każde oględziny trzeba się umawiać w różnych miejscach, a to pochłania mnóstwo czasu, zwłaszcza gdy trzeba się udać do innej miejscowości. Co innego, gdy na zakupy wybieramy salon samochodowy. Warszawa może się pochwalić bogatą ofertą pod tym względem i w jednym miejscu można od razu obejrzeć co najmniej kilka aut. Na tym zalety się nie kończą. W salonie można też załatwić od ręki pozostałe kwestie związane z nabyciem samochodu, jak zakup polisy ubezpieczeniowej oraz planu serwisowego. Jeszcze inną ciekawą opcją jest leasing auta używanego, czyli coś, czego prywatny sprzedawca na pewno nie zaoferuje, a tymczasem może to być dużo korzystniejsze finansowe od zakupu na własność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj