Koszty napraw auta stanowią największe obciążenie budżetu kierowcy zaraz po ubezpieczeniu i kwotach, wydawanych na paliwo. Szukając mechanika samochodowego liczymy na fachowość i atrakcyjne ceny. Jest kilka opcji, które można wziąć pod uwagę.

Trzy drogi

Polskie warsztaty samochodowe to w zasadzie trzy różne rodzaje podmiotów. Największą grupę stanowią warsztaty lokalne, często przydomowe. Ich właściciele pracują na własny rachunek. Bywa, że specjalizują się w konkretnej marce, ale przyjmują zlecenia spod różnych szyldów. Ich największym atutem jest uniwersalność. Stawiają na szeroki zakres usług, w tym diagnostykę oraz szybką pomoc elektryka do zadań specjalnych. Dwie pozostałe grupy stanowią autoryzowane stacje obsługi, które działają przy konkretnych markach, jak serwis toyota Warszawa oraz warsztaty sieciowe. Te ostatnie działają zgodnie z zasadami, wytyczonymi przez dużego gracza, który je zrzesza.

Niezależni mechanicy

Najliczniejsza grupa warsztatów obsługuje jednocześnie największą liczbę klientów. Osoby, które korzystają z ich usług zwykle podkreślają, że mechanicy w takich punktach są fachowcami, którzy nie biorą za swoje usługi wygórowanych stawek. Posiadają dobrze wyposażone miejsca pracy i doświadczonych pracowników. Nie narzekają na brak zleceń, ponieważ zdecydowana większość samochodów, jakie jeżdżą po polskich drogach to pojazdy, które są już dawno po gwarancji. Standardem w takich warsztatach jest komputer, nowoczesne narzędzia i podnośniki.

ASO

Autoryzowane stacja obsługi zajmuje się naprawą i konserwacją pojazdów w ramach określonego systemu dystrybucji. Jeśli posiadamy samochód konkretnej marki, zgodnie z prawem unijnym w trakcie trwania gwarancji możemy dowolnie wybierać, czy chcemy nasz pojazd serwisować w serwisie autoryzowanym czy warsztacie niezależnym. Nasz wybór zupełnie nie wpływa na ewentualną utratę gwarancji. Praktyka pokazuje, że z usług ASO najczęściej korzystają właściciele młodych samochodów. Cenią te miejsca ze względu na fachową obsługę. Pracownicy takich warsztatów są regularnie szkoleni przez koncerny. Mechanicy otrzymują specjalne indeksy, które można w dowolnej chwili skontrolować. Potrafią szybko i sprawnie usunąć każdą usterkę.

Serwisy sieciowe

Istnieje spora grupa klientów, którzy największą estymą darzą serwisy sieciowe, jak serwis toyota Warszawa. To najczęściej niezależne firmy, które zrzeszają się w obrębie konkretnej marki. Ich właściciele zapewniają, że jakość usług w takich miejscach w niczym nie ustępuje tym, na jakie można liczyć w ASO a klient dodatkowo zyskuje płacąc mniej. Pracownicy takich warsztatów również biorą udział w szkoleniach, dotyczących najnowszych urządzeń lub też programów komputerowych

Każda z wymienionych opcji jest dobra dla naszego samochodu. Różnice polegają głównie na cenach poszczególnych usług. Jeśli jednak zainwestowaliśmy w konkretną markę, serwis toyota Warszawa zdaje się być najlepszym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj