Komfort i wygoda! Właśnie to możesz zyskać decydując się na zakup własnego auta. Jak to zrobić, gdy na koncie brakuje funduszy? Odpowiedź jest bardzo prosta. Postaw na leasing!

Wiele osób obawia się zaciągnięcia kredytu. Martwi się, że nie będzie ich stać na spłacenie rat, a do tego dochodzą jeszcze odsetki. Jeżeli zarobki są zbyt niskie, bank może również odmówić pożyczki. Zawarcie umowy leasingowej jest jednak dużo prostsze.

Na czym polega leasing?

Z umowy leasingowej mogą skorzystać firmy, a także osoby fizyczne. Jest to forma finansowania inwestycji. W przypadku leasingu na samochód, leasingobiorca użytkuje samochód, który został wykupiony przez instytucję finansową. Nie jest jednak jego właścicielem, pomimo wpłaconej kwoty na rzecz kapitału początkowego. Po zakończeniu umowy, może jednak wykupić auto w niskiej cenie do dalszego użytkowania lub zrezygnować. W takiej sytuacji auto pozostaje w rękach leasingodawcy.

Co można wziąć w leasing?

Zgodnie z definicją przedmiot leasingu może stanowić „rzecz ruchoma lub nieruchoma, służąca celom zarobkowym użytkownika, dobro o charakterze inwestycyjnym, w rachunkowości przedsiębiorstw zwane środkiem trwałym”. To oznacza, że przedmiotem leasingu może być praktycznie wszystko to, co okaże się niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Jak na przykład:

  • leasing na samochód osobowy;
  • leasing na samochód dostawczy;
  • leasing na maszyny;
  • leasing na sprzęt biurowy;
  • leasing na sprzęt komputerowy;
  • leasing na linię produkcyjną;
  • itd.

Leasing to nie tylko auto z salonu!

Co warte podkreślenia leasing nie dotyczy jedynie nowych samochodów czy sprzętu. Pod uwagę mogą być brane między innymi samochody dostawcze używane leasing lub też samochody osobowe używane. Wybierając sprzęt z drugiej ręki, często umowa leasingowa jest niższa, ze względu na niższą wartość środka trwałego.

Jak zdobyć leasing?

Zastanawiacie się, gdzie należy udać się, by otrzymać leasing? Atrakcyjną propozycję leasingową adresowaną do osób fizycznych oraz firm oferuje centrum CLS. To doświadczone centrum finansów, które realizuje cały proces inwestycji. Począwszy od wyboru metody finansowania, kończąc na takich działaniach, jak dokonanie ubezpieczenia środka trwałego, czy też w przypadku auta, jego rejestrację w urzędzie. CLS dzięki współpracy z największymi bankami, może negocjować najlepsze warunki finansowe dla leasingu konsumenckiego. Z ofertą centrum można zapoznać się na stronie internetowej cls.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj