Podróżowanie czystym samochodem to po prostu przyjemność. Utrzymanie wnętrza pojazdu w nienagannym stanie stanowić może jednak spore wyzwanie zwłaszcza zimą kiedy na przeszkodzie stają śnieg, sól i inne zabrudzenia.

Jak utrzymać samochód w czystości zimą?

Tak jak czyste buty są wizytówką mężczyzny, tak dobrze zadbany i wysprzątany samochód pokazuje jakim typem człowieka jesteśmy. W wysprzątanym samochodzie komfort podróżowania znacznie wzrasta i nawet najdłuższa podróż staje się czystą przyjemnością. Niestety utrzymanie czystości w samochodzie niejednokrotnie stanowi spore wyzwanie. Zwłaszcza w okresie zimowym. Błoto, sól czy też śnieg to główni wrogowie przeszkadzający w utrzymaniu samochodu w czystości. W związku z tym w tej publikacji postaramy się wam podpowiedzieć jak utrzymać samochód w czystości właśnie zimą.

Zacznijmy zatem od tego, że znaczna ilość zanieczyszczeń, jakie mogą dostać się do pojazdu zostanie wniesiona na butach. Ograniczenie ich ilości będzie zatem kluczowe. Jednym z prostszych i sprawdzonych sposobów będzie pozostawienie nóg na zewnątrz podczas zajmowania miejsca w samochodzie i uderzaniu ich o siebie tak, aby usunąć nadmiar śniegu. Oczywiście ten sposób nie gwarantuje całkowitego usunięcia śniegu czy innych zanieczyszczeń, ale pozwala je mocno ograniczyć.

Sposobem na zminimalizowanie zanieczyszczeń może też być przejście po czystym śniegu przed zajęciem miejsca w samochodzie. Kilka solidnych tupnięć na czystym śniegu pozwoli pozbyć się większości brudu z obuwia.

To jednak nie wszystko. Aby mieć pewność, że w samochodzie będzie panowała czystość trzeba też wyposażyć się w odpowiednie dywaniki samochodowe. Materiałowe dywaniki świetnie sprawdzą się latem. Niestety zimą będą jedynie gromadzić brud. W związku z tym dobrze jest pomyśleć o zakupie dopasowanych gumowych dywaników. Ich czyszczenie zimą będzie bardzo proste. Zwykłe opłukanie wodą pozwoli bowiem pozbyć się większości zgromadzonego brudu.

Pokrowce samochodowe remedium na zimowe zabrudzenia

Czyste wnętrze pojazdu to również czysta tapicerka. Do utrzymania jej w czystości można podejść na kilka sposobów. Istnieje bowiem możliwość czyszczenia tapicerki na bieżąco lub też jej całkowitej ochrony. W tym drugim celu należy zainwestować w wysokiej jakości pokrowce samochodowe. Dobrze dopasowany pokrowiec na siedzenie nie tylko podniesie komfort podróży, ale również da nam pewność, iż tapicerka pozostanie czysta przez długi czas. Czyszczenie samych pokrowców to również proste zadanie. Wystarczy je ściągnąć i wyprać samemu lub też oddać do pralni chemicznej.

Do czyszczenia tapicerki można wykorzystać również dostępne na rynku specjalne środki stworzone w tym celu. Dostępne są one najczęściej w formie sprayu. Należy za ich pomocą popsikać tkaninę i zostawić na kilka sekund, aby po tym czasie wytrzeć całość miękką szmatką lub szczotką.

Dbając o wnętrze pojazdu nie można zapomnieć również o elementach z tworzyw sztucznych takich jak deska rozdzielcza. Aby uniknąć osiadania na nich kurzu co jest szczególnie częste zimą warto wyposażyć się w przeznaczone do tego celu środki czystości.

Stosując się do powyższych porad na pewno będziecie w stanie cieszyć się czystym i zadbanym samochodem nawet mroźną zimą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj