Dlaczego warto wynająć auto jadąc na delegację?

Idea wypożyczania samochodów na minuty, choć początkowo brzmiała jak bajka lub scenariusz science- fiction, okazała się rozwiązaniem bardzo korzystnym dla wielu osób i bardzo szybko zyskała dużą popularność, stając się doskonałą alternatywą dla posiadania własnego samochodu. Również firmy bardzo chętnie korzystają z możliwości carsheringu.

Wyjazd służbowy- czym jechać?

Wiele osób mając świadomość, że czeka ich służbowy wyjazd rozważa możliwości transportu. Niektórzy decydują się na skorzystanie z usług PKP, inni wolą samodzielność i wolą jechać swoich samochodem byleby tylko nie musieć na każdym kroku pilnować czasu i rozkładów jazdy. Jednak podróż prywatnym autem nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czasem może się również okazać, że koszty podróży nie zostaną nam wówczas zwrócone.

A może wynająć auto?

Wynajęcie auta to doskonałe rozwiązanie, szczególnie jeśli na delegację jechać ma kilku pracowników. Wówczas koszty związane z transportem zdecydowanie maleją, a jednocześnie wzrasta komfort podróży naszych podwładnych. Gdy jadą oni na delegacje ważne jest, aby dotarli do miejsca docelowego na czas, ale także by zmęczenie podróżą nie dawało im się we znaki. Samochody dla firm wypożyczane na czas delegacji to także doskonałe rozwiązanie dla tych podmiotów, które muszą dużą uwagę przywiązywać do prestiżu. Chodzi o to, by wśród kontrahentów i klientów sprawiać odpowiednie wrażenie, a dobry i reprezentacyjny samochód w niektórych branżach może stać się elementem dobrego postrzegania.

Rozliczanie kosztów delegacji

Wypożyczenie auta jest o tyle ciekawą sprawą, że dość łatwo jest rozliczyć koszt transportu w kosztach działalności firmy. O ile podróżując samochodem prywatnym należy sporządzić dodatkowe informacje, które pozwolą zakwalifikować wydatki do kosztów prowadzonej firmy, o tyle korzystanie z komunikacji zbiorowej jest dużo prostsze, wystarczy mieć dowód zakupu biletów. Podobnie wygląda kwestia wypożyczenia samochodu na minuty. Wystarczy zwrócić się do firmy wypożyczającej o wystawienie faktury, a wówczas możemy ją rozliczyć w kosztach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj