Wyposażenie początkującego motocyklisty

Głowa to bardzo wrażliwa na urazy część ciała, dlatego nie oszczędzaj na jej ochronie. Ceny kasków są bardzo rozbieżne- od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych, ale cena nie zawsze idzie w parze z najlepszą ochroną. Kaski motocyklowe mogą mieć podnoszoną szczęką lub przymocowaną na stałe. Zdania co do tego, która wersja jest lepsza i bezpieczniejsza są podzielone.

Wybierając model, poradź się doświadczonych motocyklistów i sprzedawcy oraz zwróć szczególną uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa. Kask powinien też być dobrze wyprofilowany, by dobrze tłumić szumy i nie stawiać oporu podczas jazdy. Lepsze modele mogą posiadać dodatkowe urozmaicenia jak np. headset, dzięki któremu można rozmawiać przez telefon czy komunikować z innym motocyklistą w czasie jazdy.

Równie zróżnicowane są również ceny obuwia, jednak na ich zakupie nie warto oszczędzać. Droższe modele mają np. szynę zapobiegającą skręceniu kostki czy wzmocnioną okolicę pięt. Wybierz takie, które mają dobrej jakości protektory piszczeli. Motocykliści wiedzą, że ważna jest waga buta- im lżejsze, tym lepiej, jednak zwykle będą droższe.

Wybierając odzież, zwróć uwagę na materiał, z którego jest wykonana
i jakie ochraniacze posiada. Sprawdź, gdzie są umieszczone (powinny osłaniać łokcie, ramiona i plecy). Najlżejsze i bardzo odporne na ścieranie ochraniacze zrobione są z kevlaru i włókna węglowego, jednak odzież w nie wyposażone będzie droższa.
Warto kupić kurtkę z tzw. podpinką, co pozwoli na używanie jej przez cały sezon w każdą pogodę.

W przypadku rękawic możesz bardziej pokierować się wyglądem, jednak nadal warto by były lekkie, dobrze wentylowane i wyposażone
w ochraniacze kostek (najlepiej z kevlaru).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj