Jakie wycieraczki do samochodu kupić? Na co zwrócić uwagę?

Najlepsze wycieraczki do samochodu – jakie wybrać?

Samochód jest rzeczą, którą posiada zdecydowana większość Polaków. Wiele osób posiada więcej niż jeden samochód. Jak wiadomo o samochód trzeba dbać w wielu aspektach. Trzeba zapewnić mu odpowiedni serwis pod względem mechanicznym, żeby wszystko działało prawidłowo ale także należy zadbać o jego wygląd i wyposażenie wpływające na komfort jazdy oraz na stan wizualny pojazdu. Również trzeba zadbać między innymi o wycieraczki samochodowe.

Wycieraczki są niezbędnym elementem wyposażenia każdego pojazdu poruszającego się po ulicach. Te niepozorne wycieraczki w wielu przypadkach decydują o bezpieczeństwie na drodze. W czasie opadów deszczu, czy śniegu są one niezbędne aby można było się poruszać w ruchu drogowym.

Kupowanie wycieraczek wydaje się prostą czynnością. W wielu supermarketach znajdziemy wiele wycieraczek różnych firm. Wystarczy wybrać taką, która będzie pasowała do naszego modelu pojazdu, potem ją założyć. Jednak takie zakupy mogą nie okazać się zbyt opłacalne. Wycieraczki w supermarketach często są słabej jakości i nie są wykonane zbyt porządnie.

Jakie wycieraczki do samochodu kupić? – Rodzaje wycieraczek

Aktualnie na rynku wyróżniamy trzy typy dostępnych wycieraczek samochodowych. Są to:

 • wycieraczki płaskie
 • wycieraczki klasyczne
 • wycieraczki tylne

Wycieraczki płaskie

Nazywane są również bez przegubowymi. Pióra nie są osadzone w ramie ale bezpośrednio są mocowane do ramienia wycieraczki w samochodzie. Ich kształt przypomina banana (czasami tak też się je nazywa). Wykonane są one z materiału, który cechuje się sprężystością. Nie trzeba stosować docisku. Żeby móc korzystać z tych wycieraczek, w twoim samochodzie ramię wycieraczek musi być odpowiednio mocno dociskane. Jeżeli sprężyna nie będzie odpowiednio mocna, to pióro może nie przylegać całkowicie do szyby, przez co wycieraczki nie będą działały efektywnie.

Wycieraczki klasyczne

Ich konstrukcja jest znana od dawna, jest najczęściej wykorzystywana w samochodach. Część gumowa znajduje się w szkielecie metalowym, który także jest systemem dociskowym.

Wycieraczki tylne

Sprawiają często najwięcej problemów. Mnóstwo samochodów posiada niestandardowe modele wycieraczek tylnych. Często mają one specyficzne kształty. W razie konieczności wymiany najpewniej trzeba będzie zakupić model dedykowany do danego modelu samochodu, wiązać się to może z wyższym kosztem.

Jakie wycieraczki do samochodu kupić? – Na co zwrócić uwagę?

Po wyborze typu wycieraczki koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej pióra. Istotny jest materiał, z którego wykonane są wycieraczki. W sklepach najczęściej spotkamy dwa typy wycieraczek: gumowe oraz z kauczuku naturalnego.

 • gumowe – często kosztują mało, jednak przez to są nieco gorzej wykonane. Ma to przełożenie na ich żywotność. Jednak wycieraczki gumowe są wzmacniane przez inne materiały, jak na przykład przez grafit, który zwiększa jej wytrzymałość.
 • kauczukowe – wycieraczki z tego materiału są wyższej jakości, mają dobre właściwości mechaniczne, są bardzo wytrzymałe, są w stanie służyć przez długi czas. Oczywiście ich cena jest odpowiednio wyższa.

Jakie wycieraczki do samochodu kupić? – Pora na decyzję.

Po przeczytaniu powyższych informacji pora w końcu wybrać wycieraczki, które nas interesują. Warto wziąć pod uwagę takie aspekty jak częstotliwość jazdy samochodem, czy jeździmy wolno, czy szybko, czy chcemy wycieraczki droższe, które posłużą dłużej, czy może tańsze, gdyż nie będziemy ich często używać i nie zniszczą się szybko? Osoba kupująca musi na te pytania odpowiedzieć, następnie powinna wybrać się do sklepu i rozpocząć poszukiwania wycieraczek o wybranych cechach.

Powiązane:

 • wycieraczki samochodowe
 • wycieraczki do samochodu
 • jakie wycieraczki
 • niewidzialna wycieraczka
 • pióra wycieraczek
 • najlepsze wycieraczki
 • wycieraczki opinie cena
 • dobre wycieraczki do auta
 • tanie wycieraczki samochodowe
 • wycieraczki do auta

1 KOMENTARZ

 1. A może oximo? Nie dość, że ich jakość jest rzeczywiście wysoka to też wycieraczki działają bez żadnych problemów co jest również ważne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj