Być może Cię to zaskoczy, ale historia wypożyczalni samochodów ma ponad 100 lat. Gdy tylko samochody stały się publicznie dostępne, sprytni przedsiębiorcy zauważyli potrzebę na wynajem.

Początki. Pierwsza połowa XX wieku

Najwcześniejsze zapisy dotyczące rent a car możesz znaleźć już w 1904 roku. Wtedy sklep rowerowy w Minneapolis zaczął też oferować samochody do wynajęcia. Kilka lat później, w 1912 roku została założona niemiecka firma Sixt. Początkowo miała w ofercie trzy samochody i szybko się rozwijała.

W 1915 roku w Omaha w Nebrasce, Joe Saunder wpadł na doskonały pomysł. Odkrył, że wypożyczalnia samochodów może cieszyć się dużą popularnością. Zatrudnił jednego sprzedawcę, Franka Arndta, pochodzącego z Niemiec. Zaczął od wynajmu jednego samochodu. Przedsięwzięcie okazało się na tyle udane, że w 1917 roku wynajmował już 120 aut. Nazwał firmę “Saunders Drive-it-Yourself-System” i umieścił reklamę w lokalnej gazecie. Biznes zaczęli prowadzić trzej bracia i ich ojciec. Do roku 1927 Saunders System miał oddziały w ponad 85 miastach.

Moda na wypożyczalnie samochodów z USA

Wypożyczalnia samochodów ma swoje korzenie w USA. W większości stanów samochód jest koniecznością. Można posiadać lub wynająć samochód. Oczywiście, jeśli przyjechaliśmy na krótko do Stanów Zjednoczonych, warto skorzystać z usługi rent a car. Samochód możesz bez problemu na wynająć na dzień, tydzień lub miesiąc.

Większość wypożyczalni ma swoje oddziały na lotniskach, w mieście lub hotelach. Możliwe jest wynajęcie samochodu w jednym oddziale i oddanie go w innym, o ile wcześniej zostanie to uwzględnione w umowie. Jednak takie rozwiązanie może się wiązać z dodatkowymi opłatami. Możesz dokonać rezerwacji przez telefon, w Internecie (na stronie internetowej konkretnej wypożyczalni samochodów lub niezależnych serwisów turystycznych) albo w samym biurze.

Aby wypożyczyć samochód, będziesz potrzebował ważnego prawa jazdy i karty kredytowej. Większość firm nie zgodzi się na wynajęcia auta, jeśli nie masz karty kredytowej. Inne mogą prosić o złożenie pieniędzy w depozycie.

Sieciowe wypożyczalnie samochodowe

Jeśli chcesz mieć pewność, że wynajmowany samochód spełni wszystkie oczekiwania i nie zamierzasz się martwić o formalności, skorzystaj z wypożyczalni samochodów. Sieciowa wypożyczalnia samochodów jest naprawdę warta polecenia. Jeśli firma oferująca usługi rent a car ma wiele oddziałów, wypożyczenie i zwrot auta staje się niezwykle proste, bez względu na to, gdzie jesteśmy w danej chwili. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, w której podróżujemy do różnych miast. Wówczas bez żadnych dodatkowych opłat i problemów możesz wypożyczyć auto w jednym mieście i oddać w drugim.

Najważniejsze zalety

Wynajem samochodów wiąże się z niezwykłą wygodą dla klientów. Profesjonalne wypożyczalnie samochodowe oferują szeroki wybór pojazdów. W ofercie znajdziemy zarówno SUV-y, samochody dostawcze, jak i małe auta kompaktowe. Decydując się na wynajem samochodów, nie musimy się już martwić o ubezpieczenie OC/AC i Assistance. Decydując się na wynajem na średni lub długi czas, w proponowanej cenie najczęściej masz już przeglądy techniczne i wymianę opon. Wynajem samochodów np. w mieście Warszawa zapewnia nowocześnie wyposażone auta. W ofercie dostępne są nowe albo prawie nowe auta. Proponujemy odwiedzić stronę www.interfleet.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj