Jedziesz Amerykańskiej Ambasady do Warszawy? Sprawdź, gdzie łatwo zaparkujesz!

W raporcie przygotowanym przez firmę TomTom dotyczącym rankingu najbardziej zatłoczonych miast na świecie nie zabrakło i polskich metropolii. Przykładowo Warszawa na światowej liście obejmującej 400 miast zajmuje 34. miejsce. Oznacza to, że korki w stolicy do najmniejszych nie należą. Jeśli wybierasz się np. do Amerykańskiej Ambasady w centrum miasta, sprawdź, gdzie łatwo zaparkujesz.

Ranking zakorkowanych miast

W krajowym rankingu najbardziej zakorkowanych miast Warszawa znalazła się poza podium, za Łodzią, Krakowem i Poznaniem. Oceniono, że średni poziom zakorkowania stolicy wynosi 39 proc. i jest taki sam jak w Poznaniu. Warszawa znalazła się tym samym na 34. miejscu globalnego rankingu zatłoczonych miast według badań wykonanych przez firmę TomTom.

W parze z zakorkowanymi ulicami idą w Warszawie zapchane do granic możliwości parkingi. Zatrzymanie samochodu w centrum w dzień roboczy graniczy z cudem. Miejsca parkingowego w pożądanej lokalizacji trzeba czasem szukać przez kilkadziesiąt minut. Problem mają zwłaszcza osoby przyjezdne, które nie znają na tyle stolicy, aby wiedzieć, gdzie z dużym prawdopodobieństwem można znaleźć wolne miejsca parkingowe.

Wcześniejsze zaplanowanie wizyty

Jeśli na przykład wybieramy się do Warszawy w ściśle określonym celu, np. do Amerykańskiej Ambasady, aby załatwić dla siebie długoterminową wizę pobytową uprawniającą do pracy na terenie USA, dobrym pomysłem jest znalezienie w okolicy parkingu, na którym będziemy mogli zatrzymać swój samochód na kilka godzin. Jaki wybrać parking? Krucza jest ulicą położoną niedaleko Ambasady USA w Warszawie, a tam znajduje się IPK Piękna 20, czyli znakomity parking. Wyrobienie wizy do USA wiąże się formalnościami, które będą trwać dłuższy czas, dlatego warto zostawić samochód w bezpiecznym miejscu i nie przejmować się nim podczas dopełniania wszystkich obowiązków w konsulacie. Piękna 20 to parking podziemny, w którym za postój płaci się zaledwie 4 zł za godzinę. To atrakcyjna stawka i dobry pomysł na parkowanie w centrum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj