Powstawanie wypożyczalni samochodowych. Krótka historia.

Pełna mobilność ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie. Coraz więcej osób, zamiast kupować samochód na własność, woli skorzystać z możliwości wynajmu pojazdu. Jest to popularne rozwiązanie zarówno wśród przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Wynajęcie samochodu osobowego jest doskonałą alternatywą dla komunikacji miejskiej i taksówek, zapewnia bowiem poczucie niezależności oraz wygodę. Choć w ostatnich latach wypożyczanie znacząco zyskało na popularności, nie jest ono niczym nowym. Jaką genezę mają wypożyczalnie samochodów osobowych? Poniżej krótko przedstawiamy tę historię.

Kiedy powstały pierwsze wypożyczalnie aut?

Pierwsza wypożyczalnia samochodów osobowych powstała w roku 1916. Jej założycielem był Amerykanin Joe Saunders, który kupił używanego Forda T i wypożyczał go za określoną opłatą. Jego wypożyczalnia aut ceny uzależniała od przebytych mil. Koszt za milę wynosił 10 centów. Z tego powodu, iż samochody nie miały jeszcze liczników odległości, znając spalanie pojazdu, liczbę przebytych mil mierzono za pomocą specjalnego kija ze skalą, który umieszczony był w zbiorniku paliwa. Pierwszymi klientami Saundersa byli miejscowi biznesmeni odpowiadający za szybki rozwój działalności, który zainspirował innych przedsiębiorców. Druga wypożyczalnia samochodów osobowych powstała już w 1918 roku w Chicago. W przeciwieństwie do firmy Saundersa, która ostatecznie zbankrutowała, firma Waltera Jacobsa z Chicago przetrwała kryzys gospodarczy i rozszerzyła swoją działalność na cały świat. Moda na wypożyczanie samochodów przyjęła się również w Europie. Dotarła ona także do Polski, w której początkowo również wypożyczano tylko pojedyncze samochody, dzisiaj natomiast normą jest dostępność całych flot pojazdów dla firm na zlecenie.

Skąd wzięło się zapotrzebowanie na wynajem pojazdów?

Wynajem samochodów cieszy się dużą popularnością. Możliwość najmu jest przydatna choćby w przypadku nagłej awarii własnego auta. W dużych miastach popularna usługa to wynajem floty pojazdów dla firm na zlecenie. Jest to bardzo korzystna opcja dla przedsiębiorców, pragnących zapewnić mobilność swoim pracownikom. Wypożyczalnia aut ceny warunkuje od czasu użytkowania samochodu. Możliwe jest wypożyczenie pojazdu na kilka godzin, bądź długoterminowo. Umowy długoterminowe umożliwiają wybór dodatkowych pakietów i są bardziej opłacalne niż podobna usługa, jaką jest leasing. Wynajem auta jest ciekawą alternatywą również dla osób planujących urlop. W takim wypadku warto zarezerwować samochód odrobinę wcześniej. Pojazdy są w pełni ubezpieczone, jak również istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia serwisowego. Zatem każdy może dziś wynająć dowolny samochód na wakacje, na ferie, lub w celu załatwianie spraw biznesowych, i cieszyć się beztroską oraz bezpieczną jazdą.

Od historii do współczesności. Obecny rynek w Polsce.

Wypożyczalnie samochodów zyskały w Polsce dużą popularność. Firmy, które świadczą tego typu usługi, prowadzą działalność na terenie całego kraju. Coraz większa konkurencja sprawia, iż oferty wynajmu są dziś niezwykle atrakcyjne dla klientów. W wypożyczalniach aut ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za wynajem pojazdu na 1 dzień.

Jeżeli chodzi o flotę pojazdów dla firm na zlecenie, usługa ta dotyczy aut dostawczych, busów, autokarów oraz samochodów osobowych. Jedną z najbardziej znanych wypożyczalni jest firma Interfleet. Umożliwia ona rezerwację pojazdów na terenie całej Polski. Na stronie https://interfleet.pl obejrzeć można bogatą ofertę wypożyczanych pojazdów. Formalności przed wynajmem samochodu nie są skomplikowane – wszystko załatwić można telefonicznie, przez e-mail lub osobiście. Samochód czeka na klienta w wyznaczonym miejscu i terminie. Przed odjazdem należy jedynie podpisać umowę, wskazać czas i miejsce zwrotu samochodu, i można już cieszyć się beztroską jazdą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj