Samochody sportowe zazwyczaj są to małe pojazdy z niskim środkiem ciężkości, utwardzonym zawieszeniem. Posiadają precyzyjny układ kierowniczy i dobry stosunek mocy do masy pojazdu. Wozy sportowe charakteryzują się silnikami o dużej pojemności, wysokimi osiągami oraz szybkim przyśpieszeniem. Do tego typu samochodów niezbędne jest odpowiednie ogumienie, które umożliwi szybką jazdę np.: na torze wyścigowym z dużą prędkością. Samochody takie potrzebują opony z indeksem prędkości minimum 210km/h.

Auta tego typu zostały zaprojektowane z myślą o dobrym prowadzeniu i zapewnieniu bezpieczeństwa podczas zwiększania szybkości. Do aut sportowych niezbędne są opony z dobrym indeksem hamowania, najlepiej B. Najlepsze samochody sportowe z najwyższej półki wymagają opon z segmentu premium i nie warto ryzykować, zakładając opony do zwykłego auta. Przykładem takim mogą być opony sportowe do Ferrari, Lamborgini, BMW MPower, Jaguar czy do Land Rove. W tym przypadku należy zastosować opony o dużej wytrzymałości oraz takie, które w przypadku utraty ciśnienia, sprawią, że opona oprze się na wzmocnionych ściankach bocznych i pozwoli na kontynuację jazdy po uszkodzeniu opony z prędkością ograniczoną do 80 km/h na ograniczonym dystansie.

System zwiększa bezpieczeństwo i komfort użytkowania samochodu. Świetną włoską oponą, która by się do tego nadawała jest Pirelli PZERO NERO GT w której zastosowano technologię PNCS. System PNCS to umieszczona we wnętrzu opony poliuretanowa pianka, która pochłania drgania powietrza powstające na styku bieżnika i nawierzchni. W dużym skrócie pianka ta pochłania fale rezonującego powietrza, redukując emisję hałasu 2-3 dB (subiektywnie jest to 50 % mniej hałasu). Wpływa to znacząco na masę opony.

Jakie opony zapewniają bezpieczeństwo w takich pojazdach?

Bezpieczeństwo podczas jazdy sportowym samochodem powinno być priorytetem. W przypadku poruszania się swoim sportowym samochodem po drogach pozwalających rozwijać duże prędkości, warto pomyśleć o ogumieniu marki premium, które gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa. Nie trzeba się wtedy obawiać, że dojdzie do awarii opony i wrócimy do domu na lawecie. Zatem jakie opony zapewniają najwyższe bezpieczeństwo w samochodach sportowych i czym powinny się cechować? Głównymi cechami jakie powinna posiadać bezpieczna opona, to przede wszystkim bezpieczeństwo, oszczędność, wytrzymałość oraz tak ważna ekologia. Opona powinna sprawiać, że droga hamowania będzie jak najbardziej skrócona.

Wspomniana wyżej opona Pirelli PZERO NERO GT skraca czas hamowania nawet o 5%. Ważne jest, aby poprawiała osiągi na mokrych nawierzchniach. Zaś najważniejsze, aby dostosowywała się do współpracy z nowej generacji systemami bezpieczeństw. Jeśli zależy nam na oponach, które są trwalsze, to warto pomyśleć o takich, które gwarantuje dłuższe przebiegi. W autach sportowych opona powinna mieć wyższą klasę oporów toczenia. Czymś naturalnym powinno być, aby opona była zoptymalizowana pod kątem równomiernego rozłożenia nacisku powierzchnia styku z nawierzchnią. I co najważniejsze, powinna zmniejszać zużycie paliwa. Dlatego też, jeśli poszukujesz bezpiecznych opon do swojego samochodu, to postaw na rozwiązania, które pozwolą Ci cieszyć się swoim sportowym samochodem.

Jaką oponę warto wybrać?

Rynek opon samochodowych do sportowych aut, to szeroki wybór różnych rozwiązań, które mają zapewnić kierowcy bezpieczeństwo i sprawić, że hamowanie czy przyśpieszanie nie będzie powodowało szybkiego zużywania bieżnika. Dla osób, które nie mają dużego doświadczenia i chcą po prostu kupić opony do auta, podjęcie decyzji może zając trochę czasu.

Z gąszczu wielu propozycji, godną uwagi jest opona Pirelli PZERO NERO GT, która posiada indeks prędkości nawet do 300 km/h. Cechuje się dużą wytrzymałością na wysokie prędkości oraz niską ścieralnością podczas hamownia i szybkiego ruszania z miejsca. W oponie tej zastosowano unikalne technologie, które czynią te opony żywotnymi i bezpiecznymi. Jest to sprawdzona propozycja dla kierowców, którzy pokonują każdego dnia wiele kilometrów. Opony te spokojnie posłużą prze 2-3 sezony i za każdym razem zapewnią komfortową jazdę sportowym samochodem. Cena takich opon zaczyna się od 371 zł i dostępna jest w rozmiarach 15, 16, 17, a także 18. Dostępne są również większe rozmiary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj