Mało jest na świecie tak mocno rozpoznawalnych japońskich samochodów, jak Toyota Hilux. Słynie ona przede wszystkim ze swojej niezawodności oraz niezwykłej wytrzymałości na nawet największe trudy podróży. Czy nowa Toyota Hilux kontynuuje doskonałe tradycje zapoczątkowane przez poprzednie modele? Jak prezentuje się nowy model pod względem mocy, wyglądu, czy też zastosowanych w nim innowacyjności?

Techniczna strona nowego Hiluxa

Sercem każdego samochodu, również nowej toyoty Hilux, jest oczywiście silnik. Jak prezentuje się nowa Toyota z zupełnie nową jednostką napędowa? Nowy Hilux otrzymał zupełnie nowy silnik Diesla 2.8 generujący moc 204 KM oraz potężne 500 Nm momentu obrotowego. Taka charakterystyka silnika gwarantuje, że nowy Hilux pomimo swojej dość sporej masy, jest w stanie rozpędzić się do pierwszej setki w zaledwie 10 sekund.
Sam silnik to jednak nie koniec technicznych nowości. Gruntownej modernizacji poddano bowiem układ jezdny, w którym zmieniono amortyzatory, a także tylne zawieszenie. Dzięki temu zyskano doskonałe połączenie rewelacyjnych właściwości jezdnych z wysokim komfortem. Czuć to wyraźnie także w układzie kierowniczym, który również dotknęły kosmetyczne zmiany.

Najważniejszą zaletą Toyoty Hilux nie były jednak takie elementy jak przyspieszenie czy komfort. Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem, który sprawiał, że auto było tak popularne, były właściwości terenowe. W nowym Hiluxie usprawniony został mechanizm różnicowy, a także system stabilizacji pojazdu.

Zmiany w środku

Toyota Hilux w nowej odsłonie to nadal ta sama bryła i stylistyka, lecz znacznie unowocześniona i usprawniona. Przykładowo znajdziemy tu zupełnie nowe diodowe reflektory, czy też ładniejszą atrapę chłodnicy oraz pięknie poszerzone nadkola. Wnętrze nowego Hiluxa to przede wszystkim moc multimedialnych nowości, co doskonale jest widoczne po obecności dużego wyświetlacza dotykowego. Nowy Hilux to także wiele bardzo nowoczesnych dodatków, których poprzednie modele mogły tylko pozazdrościć. W nowej toyocie pojawiły się zatem takie elementy jak:

– zapłon inicjowany przyciskiem,
– automatyczna klimatyzacja,
– czujniki parkowania.

Podsumowanie

Nowy Hilux jest autem, które czerpie całymi garściami z zalet swoich poprzedników, bogato uzupełniając je o nowoczesne rozwiązania. Dzięki temu poprawiono prowadzenie, moc, a także właściwości terenowe. Wnętrze auta nie jest już surowe, lecz w pełni nowoczesne i komfortowe. Jest to zatem rzadkie połączenie prawdziwego motoryzacyjnego mocarza, z bardzo nowoczesnym i cywilizowanym samochodem. Krótko mówiąc, jedna z najbardziej wyczekiwanych premier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj