Zabezpieczenie samochodu powinno być na równi ważne np. z przeglądami samochodu. W poniższym wpisie znajdziecie informacje, jak powinno wyglądać zabezpieczenie pojazdu, czym jest blokada skrzyni biegów oraz, jakie kroki należy wykonać, gdy już przydarzy się kradzież. 

Jak powinno wyglądać zabezpieczenie auta przed kradzieżą?

Aby zapobiec skutkom kradzieży warto odpowiednio zabezpieczyć samochód. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zabezpieczenia samochodowe. Pierwszym z nich jest kompleksowe zabezpieczenie antykradzieżowe – Immobilizer CAN CanLock. Polega na tym, że do uruchamiania pojazdu kierowca potrzebuje wprowadzenia odpowiedniego kodu lub odblokowania brelokiem/telefonem. W innym przypadku nie uruchomi się lub zgaśnie.

Kolejnym pomysłem na zabezpieczenie jest keyless protector. Jest to miniaturowy moduł, który można samodzielnie zamontować w kluczyku. Najczęściej ma postać nakładki na baterię. Dzięki niemu odcina się zasilanie urządzenia tuż po opuszczeniu auta.

Dla kurierów, dostawców sprawdzi się zabezpieczenie safe box, które zabezpiecza przed kradzieżą wartościowych przedmiotów. Montuje się go np. pod siedzeniem.

Standardowe wyposażenie większości oferowanych samochodów to jednak klasyczny alarm. Dzięki tej metodzie nie ma żadnych problemów z jego uruchamianiem. Obecnie autoalarmy wyposażone są w zaawansowane funkcje szyfrowania, jak również niestandardowe czujniki, efektem czego jest szybkie generowanie sygnału. 

Ostatnim zabezpieczeniem  może być lokalizator GPS. Gdy już dojdzie do kradzieży, istnieje szansa, że uda się odnaleźć utracony samochód. Zabezpieczenia oparte o satelitarną lokalizację pozycji to kluczowy parametr, na jakim należy się skupić. Podstawą są zasięg oraz siła sygnału. 

Kompleksowe zabezpieczenie antykradzieżowe – blokada skrzyni biegów

Blokada skrzyni biegów to mechaniczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Polega na działaniach przy pomocy profesjonalnie zamontowanych rygli lub rozporowych pałąków, które zamyka się na klucz, z pewnością będzie to skutecznie rozwiązanie, które zniechęci złodzieja. Innym mechanicznym rozwiązaniem jest blokada kierownicy

Co zrobić w przypadku kradzieży samochodu?

Złodzieje aut są bardzo przebiegi i mogą mimo zabezpieczeń, które bardzo zmniejszają ryzyko kradzieży, włamać się do pojazdu. Gdy zaistnieje taka sytuacja należy niezwłocznie zgłosić temat kradzieży auta odpowiednim służbom. Warto jednak pamiętać, aby zabezpieczenie auta przed kradzieżą wykonać zaraz po jego kupnie. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo kradzieży, z pozostawieniem pojazdu decydujmy się i do parkowania wybierajmy miejsca, które są widoczne na monitoringu.   

Przed utratą auta warto się również zabezpieczyć i wykupić ubezpieczenie.

Czy słyszeliście o tych formach zabezpieczenia pojazdów? Jeżeli tak to o którym z nich?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj