Czy warto wyposażyć auto w lokalizator GPS?

Aby samochód nie mógł zostać skradziony, stosowane są różne rodzaje zabezpieczeń. Mamy tak zwane autoalarmy, które po nieuprawnionym otwarciu pojazdu lub próbie uruchomienia włączają głośną syrenę, mamy immobilisery, które z kolei nie pozwalają odpalić silnika bez posiadania prawidłowego kluczyka.

Oprócz tego istnieje cała rzesza zabezpieczeń typu blokady skrzyni biegów czy koła kierownicy. Ostatnio do tej grupy doszedł jeszcze monitoring zdalny.

Doskonała funkcja odstraszająca

Najważniejszym zadaniem wszelkich systemów monitorujących jest w pierwszej kolejności odstraszanie. Potrafią one też pomóc w lokalizacji pojazdu w przypadku dokonanej już kradzieży, ale jednak lepiej jest, by w ogóle do niej nie doszło. Dlatego też stosuje się różne systemy, które wymieniliśmy wcześniej. Monitoring GPS jest jednym z nich. Jeśli potencjalny złodziej zobaczy na szybie naklejki, że pojazd posiada zamontowany system śledzenia, dwa razy zastanowi się zanim podejmie próbę włamania się do środka. Ten dodatkowy system bezpieczeństwa, oprócz różnych innych, może być kroplą, która przeleje czarę i przestępca ostatecznie odstąpi od próby kradzieży.

Szansa na odnalezienie auta po kradzieży

Jeśli jednak do uprowadzenia pojazdu dojdzie, to obecność na pokładzie systemu lokalizacji znacznie zwiększa szansę na jego odnalezienie. Nawet jeśli złodzieje ostatecznie zagłuszą lub wyłączą lokalizator GPS, to wciąż w systemie dostępna będzie trasa, jaką samochód uprzednio pokonał. Zawęzi to znacznie obszar poszukiwań i pozwoli policji trafić do dziupli przestępców. Co więcej, wewnątrz systemu określić można strefy dozwolone, na przykład ulice gdzie nasz pojazd najczęściej jeździ i jeśli tylko jego lokalizacja będzie poza tą strefą (lub lokalizator przestanie w ogóle odpowiadać), powiadomiona zostanie jednostka ochrony lub policji.

Szukasz lokalizatora GPS? Sprawdź ofertę firmy Gannet – wysoka skuteczność przy odzyskiwaniu skradzionych aut.

Naszym zdaniem warto rozważyć wyposażenie samochodu w powyższy system monitoringu. Lokalizacja samochodów daje nam większą gwarancję zarówno na odstraszanie potencjalnego przestępcy, jak również szansę na odnalezienie skradzionego już pojazdu. Każdego roku dzięki tym systemom odzyskiwane są tysiące aut, natomiast ich cena zamiast rosnąć – spada, głównie ze względu na fakt, że technologia idzie do przodu, a elektronika nieustannie tanieje.

1 KOMENTARZ

  1. moim zdaniem tak ale nie wiem czy to co napisze pomożr komukolwiek sam korzystam z Transmobil, ale w flocie nie wiem czy mają też ofertę dla klienta indywidualnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj